Golfový turnaj v Olomouci se povedl, na Hanou dorazila sedmdesátka golfistů

18.09.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Předposlední turnaj tohoto roku propršel. Druhá zářijová středa patřila v areálu Golf Resort Olomouc turnaji seriálu O2 Golf Adventures. Předposlední podnik této série se na rozdíl od předchozího turnaje na hřišti Albatrossu odehrál za nepříznivého počasí. S nepříjemným deštěm se ale golfisté smířili, obávané bouřky nepřišly, a hra se tak vůbec nemusela přerušit.

Na golfové hřiště nedaleko hanácké metropole dorazilo 72 hráčů, kteří byli rozděleni do devatenácti flightů.  „Nepočítali jsme, že počet hráčů bude nějaké vysoké číslo, i když prvotní zájem byl velký. Na minulém turnaji jsme zjistili, že pokud je soutěžících více jak sto, tak si hru tolik neužijí. S tímto počtem byli golfisté spokojeni. Svou roli hrálo také počasí, bylo hlášeno ochlazení a bouřky, takže plno hráčů z Čech nedorazilo,“ prozradila organizátorka turnaje Lucie Pavlíková z agentury Stratex Communication.

Jako již tradičně se hrálo na stablefordové body a soutěžící byli rozděleni do tří handicapových kategorií (A: 0 – 18, B: 18,1 – 36, C: 37 – 54)

Golfistou, který na osmnácte nastřádal nejvíce „stablů“, se stal v kategorii C Miroslav Tůma, jenž jako jediný účastník turnaje překonal hranici padesáti bodů. Svůj handicap tím navíc vylepšil na třicet šest.

V nejsilnější kategorii, kde mezi sebou bojovala dvacítka golfistů, se z těsného prvenství radoval Marek Vodák, který si tak z Hané odvezl nejen pohár, ale také zájezd pro dvě osoby v hodnotě sedmdesáti tisíc korun.

V golfovém resortu u Olomouce se však nebojovalo jen o stablefordové body, ale k doplňkovým soutěžím patřil i klasický longest drive či super nearest to pin. K nim se navíc přidala doprovodná disciplína na jamce číslo osm. Golfista, který by na ní zahrál hole-in-one, by získal stotisícový poukaz do francouzské restaurace Art Nouveau. To se však žádnému z účastníků nepovedlo.

Již zmíněná francouzská restaurace, jež měla svůj degustační stánek u jamky číslo devět, doprovází již poněkolikáté turnaj ze seriálu O2 Golf Adventures, naopak poprvé se na hřišti objevil stánek s degustací vína. „Nabízíme zde vína z Mallorci z vinařství Nadal a italské víno Grape z oblasti jezera Lago di Garda. Hráčům víno při degustaci moc chutnalo,“ pochvaloval si Martin Blahovec, distributor těchto lahodných produktů.

Moderování turnaje se ujal vášnivý golfista a známý český herec Petr Vondráček, který se ale kvůli zdravotním problémům do samotného turnaje vůbec nezapojil. „Hrál jsem dva fotbalové zápasy během několika dní, mezitím navíc ještě tenisový turnaj. Ublížil jsem si na zádech, bolí mě spodní část zad a v kříži. Vzhledem k tomu, že golf je zejména o otočení zad a páteře, nemohl jsem si dovolit ani švihnout,“ popsal důvodu odstoupení z turnaje klávesista a zpěvák hudební skupiny Lokomotiva.

Turnaj O2 Golf Adventures na půdě Golf resortu Olomouc se tedy obešel bez větších komplikací, v průběhu dne sice zapršelo, golfisté ale hrát nepřestali a 18 jamek zvládli za šest hodin. Poslední turnaj série O2 Golf Adventures se uskuteční 10. října na hřišti Albatross.

Stupně vítězů

Kategorie 37 – 54

  1. Miroslav Tůma
  2. Patrick Müller
  3. Viktor Běl

Kategorie 18,1 – 36

  1. Zbyněk Olmer ml.
  2. Petr Matýsek
  3. Hynek Dvořák

Kategorie 0 – 18

  1. Marek Vodák
  2. Miroslav Vajdák
  3. Tomáš Ženatý

Longest drive
Marek Vodák
Renata Vajdáková

Nearest to pin
Libor Urban
Zuzana Trnková

Super nearest to pin
Hynek Dvořák