Golfový skútr Breeze S4 GT

01.12.2013 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Koncem letošní golfové sezony se konečně v ČR objevily elektrické skútry pro seniory a pohybově hendikepované, které jsou uzpůsobené pro jízdu na golfovém hřišti.

Tyto elektrické skútry sem přišly ze země, která je golfu i elektrickým skútrům zaslíbená. Ano, uhodli jste, je to Velká Británie.

Výrobci v této kolébce golfu podlehli přání svých zákazníků z řad seniorů a lidí s pohybovým hendikepem a přišli na trh s modelem Breeze S4 GT. Jedná se vlastně o modifikovaný skútr, který splňuje specifické požadavky plynoucí z jízdy po golfových hřištích a zároveň slouží klasickým způsobem jako vozítko pro seniory, které dokáže být pomocníkem třeba při nakupování, přepravě k lékaři či na poštu. Pokud tedy bydlíte blízko Vašeho klubu, můžete Vaše Bentley s klidem prodat.

Breeze S4 GT má stejně jako klasické golfové káry široké pneumatiky, aby nemohlo dojít k zapadnutí do měkké trávy, zlepšila se trakce a zároveň aby nedocházelo za mokra k narušení fairwayí. Tento model zvládá až 21% stoupání, takže ani tak členitá a kopcovitá hřiště jakými jsou u nás namátkou Ypsilonka či Karlštejn mu nedělají sebemenší potíže. Dojezd na jedno nabití se rovná bezmála 50km, takže ani když budete hrát hodně „za široka“ a strávíte pár kilometrů „out of bounds“, nemusíte se bát, že by Vás skútr nechal třeba po 16 odehraných jamkách stát. Na takové Dýšině by to jistě nepotěšilo, že?

Pokud i s bagem, který je umístěn ve speciálním držáku za skútrem, nevážíte více než 190 kg, nebude mít silný elektromotor sebemenší problémy Vás uvézt. Nabíjí se klasicky ze sítě a doba nabíjení z 0 na 100% činí okolo 10 hodin.
V ČR nabízí tyto skútry společnost Pello s.r.o. za 129.900,-Kč s DPH (www.pello.cz, www.rollingbuggy.cz).