Golfové turnaje baví a táhnou stále více lidí

19.07.2012 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Druhá červencová středa patřila golfu. V mladoboleslavském golfovém areálu se uskutečnil další turnaj letošního ročníku O2 Golf Adventures. Slunce žhnulo, pak se skrylo, následně se rozpršelo, fučel vítr, nakonec se však znovu vyjasnilo a všichni byli spokojení.

Na hřišti v Mladé Boleslavi se sešla početná skupina hráčů. Letošní účast navíc oproti té loňské o něco vzrostla, což jen zvýrazňuje lesk organizačně zdařilého turnaje. Po vydatné snídani se dlouho neotálelo a hráči se rozprchli, aby při hře provětrali své hole.

Turnaje se zúčastnilo 24 flightů a celkový hrací čas zabral kolem pěti hodin. Během ních sice nikdo nedosáhl jedinečné hole-in-one, přesto nebylo nouze o zajímavé údery. Davidu Píchovi se na jamce č. 15, jež měří 652 metrů a je to nejdelší  pětipar v České Republice, podařilo trefit birdie, což bylo jedním z největších unikátů dne.  Ani ženy se však nenechaly zahanbit. Vlastě Horákové se na stejné jamce povedlo míček do jamky dopravit pouhými pěti údery.

Hru trochu zkomplikoval vítr, který byl často velmi silný. Nakonec si však každý hráč našel něco, co mu bylo při odpalech přítěží. Někdo proklínal protivné bunkery. Jiný měl problémy s vysokými stromy, které lemovaly fairway na cestě ke čtrnácté jamce. Všemi oblíbené rybníčky nikoho chladným rovněž nenechaly. Inu, leckterá kulisa v areálu sehrála větší, či menší roli. Peprná slova tak přidala do už tak dobře ostře namíchaného dne dostatek koření.

Golfovým odpolednem provázel známý český fotbalový komentátor Jaromír Bosák, který je zároveň i zapáleným golfistou. Klání absolvoval ve flightu se svou manželkou a bývalým českým reprezentantem Radkem Bejblem.

„Turnaj se vcelku vydařil, jen kdyby tolik nefoukal vítr. Se svým výkonem ale spokojený být nemůžu. Radek Bejbl snad ale hrál ještě hůř než já (usmívá se) Dnes nám to ani jednomu moc nevycházelo,“ přiznal Jaromír Bosák. Zároveň prozradil, že plánuje brzký reparát. „Zítra se chystám jít hrát s Láďou Vízkem a Jardou Haškem. Budeme soutěžit o nějaké malé peníze, ale ty dva musím porazit, i kdybychom hráli jen o korunu,“ v pobavení dodal.

Zpestřením pro hráče byly tradiční degustace ve stánku obchodu Casa Latina, který dováží zboží z Latinské Ameriky. Kubánský rum, doutníky nebo tortilly – to všechno bylo pro hráče přichystáno. O pár jamek dále byly servírovány ochutnávky telecích nožiček z francouzské restaurace Art Noveau.

Mobilní občerstvení obstarávaly spolehlivé hostesky.

Elitní kategorii „0 – 18“ ovládl David Pícha, který mezi svými konkurenty obecně vyčníval. Málokdo by zřejmě dopředu odhadl jeho recept na vítězství. „Bylo tu dobré hřiště, hodně jsme toho vypili, měli jsme tedy pořád dobrou náladu, a proto nám to tak šlo.“

Po vzoru loňského turnaje se i ten letošní, soudě dle ohlasů, vydařil. Jedinou kaňkou na pěkném dnu bylo rozmarné počasí, které se tomu loňskému velmi podobalo. Příští rok se snad tato počínající tradice přeruší. Další golfový turnaj pod záštitou O2 Golf Adventures se odehraje 30. srpna na hřišti Albatross ve Vysokém Újezdu.

Stupně vítězů:

Kategorie 37 – 54

1. Radek Hadraba

2. Petr Novák

3. Zbyněk Müller

Kategorie 18,1 – 36

1. Karel Suchan

2. Renata Vajdáková

3. Dušan Duda

Kategorie 0 – 18

1. David Pícha

2. Pavel Uher

3. Vladimíra Mejtská

Vložené soutěže:

Longest Drive: Tomáš Hnilica, Alena Bosáková

Nearest to Pin: Aleš Linhart, Zdeňka Mottlová

Lucky Hole: David Pícha, Vlasta Horáková

Autor: David Mičke