Golfové GPS hodinky s barevnou mapou hřiště

19.10.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Garmin v červenci uvedl na trh nový model golfových GPS hodinek řady Approach označený jako „S6“.  Golfisté vzali prodejce útokem a teprve nyní v září je možné model sehnat bez větších potíží. Měli jsme možnost tyto hodinky vyzkoušet při hře, podívejte se na ně s námi podrobněji.

Značku Garmin jistě není nutné představovat. Známý americký výrobce GPS navigací se v posledních letech úspěšně zapsal i v oblasti sportovních hodinek, včetně speciálních modelů pro hráče golfu. Možná sami používáte některé z GPS hodinek s označením Approach S1, S2, S3 nebo S4. Dalo by se očekávat, že nový nástupce ponese logicky označení S5, ale zřejmě těch nových funkcí bylo tolik, že Garmin přeskočil číslování a novinku rovnou označil jako Approach S6. Hodinky na první pocit zaujmou svoji hmotností a měkkým, příjemným řemínkem, který se dokáže na zápěstí přizpůsobit. Po chvíli hry hodinky na ruce skutečně nevnímáte. Zlepšila se i výdrž, na jedno nabití zvládnou až 10 hodin hry nebo až 20 týdnů ve funkci běžných hodinek. Největší změnou je ale barevný, dotykový displej s možností zobrazení podrobného plánu hřiště a několika dalšími zajímavými funkcemi.

Mezi novými funkcemi najdeme tzv. PinPointer, což je jakýsi golfový „kompas“. Uvítá jej bez výjimky každý golfista. Na displeji hodinek se zobrazuje šipka, která neukazuje k severu, ale na střed greenu právě hrané jamky. Golfista si určitě okamžitě představí situace, ve kterých kompas využije: terénní vlny, rána přes stromy, dogleg, … Vedle šipky se na displeji ještě samozřejmě zobrazuje vzdálenost do středu greenu. S hodinkami tak už není třeba nadále žádat kolegu z flightu o ukázání směru.

Approach S6 umožňují zobrazit i plánek celé jamky, a pokud golfista zadal při nastavení hodinek průměrnou délku svého drivu, ihned uvidí, kde míček z týčka s největší pravděpodobností přistane. Pokud je v místě dopadu např. vodní překážka, může operativně změnit výběr hole. Pokud délku svého drivu neznáte, můžete si ji pomocí S6 změřit. A to nejen pro driver, ale pro každou hůl v bagu. Standardně S6ky ukazují vzdálenosti na začátek, střed a konec greenu, vzdálenosti na layup (200 m, 150 m, 100 m) a dogleg. Golfista si dokonce může sám uložit pozici místa, které je pro jeho hru významné. Pozici vlajky je možné na plánku greenu posouvat dle aktuální pozice, a tak nechat počítat všechny vzdálenosti přesně k jamce.

Approach S6 jsou první golfové hodinky, do kterých Garmin integroval měření golfového švihu. Hodinky jsou schopné pomocí tréninkových funkcí SwingTempo a TempoTraining zlepšovat golfové dovednosti hráče. Funkce SwingTempo umí analyzovat časování nápřahu a švihu a jejich vzájemný vztah prezentovat jako poměr, který by se v ideálním případě měl blížit hodnotě 3:1. Funkce TempoTraining používá ideální poměr 3:1, na který pomocí zvukových signálů upozorňuje hráče golfu a snaží se ho učit správnému časování golfového nápřahu a švihu.

Pro hráče, kteří ani na golfovém hřišti nejsou v klidu bez kontaktu s pracovními povinnostmi, nabízí Approach S6 funkce Smartphone notifikací. Při využití notifikací je možné telefon ponechat v klidu, ztlumený v bagu a všechna příchozí/ztracená volání, včetně SMS zpráv, se zobrazí na displeji hodinek. Hodinky v rámci synchronizace s mobilním telefonem převezmou databázi kontaktů, takže se příchozí hovor zobrazí na displeji hodinek včetně jména volajícího.

Zvlášť jednoduše je u hodinek řešeno zapisování skóre a statistik hry. Je neuvěřitelně rychlé a jednoduché, takže než dojdete po dohrání jamky ke svému bagu, je v hodinkách uloženo skóre, počet patů i způsob (ne)zasažení ferveje. Po skončení kola se vše uloží a automaticky přenese do elektronického golfového deníku. V počítači pak můžete svoji hru podrobně analyzovat. U Approach S6 odpadá ruční, zdlouhavé zapisování statistik na hřišti a domácí přepisování stejných údajů do nějaké aplikace.

Předehraná golfová databáze obsahuje více než 95 % všech světových golfových hřišť včetně českých a samotná databáze je aktualizována několikrát ročně. Hodinky Garmin Approach mají přístup ke všem aktualizacím databáze golfových hřišť zcela zdarma, po celou dobu svého fungování. Majitelé golfových hodinek Approach tak mají záruku, že tyto zůstanou neustále aktuální.

 

Zobrazení displejů u modelu Garmin Approach S6