Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golfová akademie v Benátkách nad Jizerou v novém kabátě

30.06.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Co vám říká název golfová akademie? Hřiště pro děti? Krátké hřiště pro začátečníky, které maršál nepustí na „opravdové“ hřiště? Vyplnění prostoru v golfovém areálu, abychom naoko a za velké peníze zpřístupnili golf i nehráčům?

A co takhle chápat golfovou akademii jako volnočasové zařízení, naprosto srovnatelné s plaveckým bazénem nebo lyžařským svahem? Jako místo, kam bez předsudků může vyrazit celá rodina za víkendovou zábavou. Jen se základními golfovými schopnostmi, bez golfového vybavení a bez nepříjemného pocitu, že když neznám dokonale všechna pravidla, nemám na golfu co hledat.

Na resortu v Benátkách nad Jizerou se chopili příležitosti, jak tamní akademii Dýmač oživit. Připravili unikátní zmenšeninu „velkého“ hřiště, kde si můžete vyzkoušet všechny situace, do nichž se na hřišti můžete dostat.  Tedy nejen že můžete vyzkoušet hru přes vodu, z greenového nebo fairwayového bunkeru, vysokou ránu přes stromy či naopak jen krátkou příhru zpoza greenu, ale pokud se vám rána nepovede a váš míček skončí ve vodě, v outu nebo v lese, unikátní výukový koncept vám pomůže s takovou situací vypořádat. Na hřišti je systematicky rozmístěno více jak padesátka tabulí, která hráči poradí jak takovou situaci vyřešit, aniž by musel v bagu lovit pravidla. Radu dostane jednoduše tam, kde ji opravdu potřebuje. Začátečníci se nedozvědí pouze rady, která se dají vyčíst v Pravidlech golfu, ale také návody na rány z různých pozic a informace o nepsané, přesto dodržované etice.

Stačí se podívat jen na benáteckou první jamku: pár kroků poté, co odpálíte první ránu, se vás cedulka zeptá, zda-li nemáte v bagu více holí, než je povoleno. U jezírka najdete vtipný návod co dělat, když míček odpálíte do vodní překážky. Pokud zahrajete hodně doprava a váš míč skončí za bílými kolíky, i zde najdete řešení co dělat s míčkem v outu. Jestliže se vám podaří zahrát na green, další cedulka vás požádá, abyste si zde odložili bag, vzali putter a šli putovat, za chvíli se tudy budete vracet na druhé odpaliště. A tak dále, na každé jamce se dozvíte nějaké moudro, které vám i ostatním golfistům zpříjemní hru.

Akademie Dýmač není otevřená pouze pro začátečníky. Mnoho skvělých hráčů chodí na akademii pravidelně trénovat svojí krátkou hru a puttování, tříparové jamky s délkou od 90 do 170 metrů a s kvalitou srovnatelnou s mistrovskou osmnáctkou Soudný k tomu přímo vybízejí.

Změny na Dýmači se nedotkli pouze vizuální podoby, byly vyměněny rohože na odpalištích za nejmodernější typ, který se nejvíce podobá skutečné trávě a umožňuje hravě zapíchnout týčko. Nakonec se změny odehrály i v ceníku, za jedno devítijamkové kolo zaplatíte pouhých 150 Kč, za celodenní vstup bez omezení počtu odehraných jamek potom jen 300 Kč.

Prohlídněte si změny na akademii Dýmač v našem videu.

Přijďte se přesvědčit, že golf chápeme jako aktivitu opravdu pro všechny.

.