Golfisté v Cihelnách zažili českou premiéru soutěže Red Bull Final 5

19.05.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Počasí přálo i druhému turnaji O2 Golf Adventures. Na technické hřiště tzv. skotského typu i proto dorazilo skvělých 99% přihlášených účastníků. Mezi nimi byli také dva sportovci, které mají fanoušci spojené spíše se zimou – lyžaři Tomáš Kraus a Ondřej Bank.

Českou premiéru zde měl koncept Red Bull Final 5, který vznikl ve Velké Británii. Jedná se o vloženou turnajovou soutěž, ve které si to golfisté rozdali o nejlepší výkon na posledních pěti jamkách. „Všichni jsou samozřejmě po náročném turnaji unaveni. Nejkrizovější je 12. a 13. jamka. Proto vznikl soutěžní koncept Red Bull Final 5! Dej si Red Bull, doplň energii, zkoncentruj se a najdi v sobě ještě dostatek sil,“ vysvětlil tento nápad organizátor soutěže Kryštof Kostroun.

U golfistů se tato soutěž uvedla skvěle! Pro hráče to byla další motivaci i v případě, že se jim v průběhu turnaje moc nedařilo. Snahu být nejlepší na posledních pěti jamkách navíc umocňovali velice zajímavé ceny. Ve dvou kategoriích podle handicapu získali výherci prvního místa let s piloty Red Bull akrobatické letky Flying Bulls. Druzí v pořadí pak obdrželi Red Bull energy drinky na celou golfovou sezónu zdarma. Cenou pro třetí místo byly volné vstupenky na netradiční koncert Red Bull Soundclash. „Myslím, že hlavně let s  našimi akrobatickými piloty je neuvěřitelná cena. Je to zážitek, který se vám jen tak nenaskytne a nemůžete si ho ani koupit,“ dodal Kryštof Kostroun.

Do turnaje byli samozřejmě vloženy i další tradiční soutěže – longest drive, supernearest a nearest to pin. Meta „supernearest“ při které musíte přiblížit míček první ranou k jamce na méně než metr, nebyla tentokrát překonána.

O „nearest to pin“ však svedli krásný souboj muži, jenž mají závodění v krvi. A to se potvrdilo i na golfu. Míček Ondřeje Banka se zastavil 165 cm od jamky. Ve flightu s nejlepším českým slalomářem byl i skikrosař Tomáš Kraus a ten další ranou poslal míček ještě o 15 centimetrů blíže k jamce. Tuto soutěž tímto výkonem  zaslouženě vyhrál! „Viděl jsem, že je „Bany“ skoro u jamky, tak už nebylo co ztratit. Jsem rád, že to vyšlo,“ usmíval se Tomáš Kraus.

Na obou lyžařích bylo vidět, že golf umí a hru si užívají. „Sice jsem zmeškal první jamku, protože jsem přijel později, ale i tak jsem si turnaj vychutnal a parádně si zahrál. Za sezónu se vydám  tak na pět turnajů. Moc času na golf samozřejmě nemám, ale nejbližší hřiště je jen hodinu od baráku, takže to jde,“ řekl Ondřej Bank.

Tomáš Kraus je golfovým maniakem v pravém slova smyslu. „Je to moje velká vášeň. Jsem rád, když se dostanu ke hře jednou za týden a dvakrát týdně si zatrénuji. Beru to jako zpestření přípravy  a psychologický trénink. Zkouším různé věci, které pak aplikuji i na lyžování. Každá jamka je výzva, na kterou se musíte připravit a zkoncentrovat,“ podotkl Tomáš Kraus.

Na minulém turnaji nám Jaromír Bosák vyvracel tvrzení, že golf je sport jen pro snoby. Profesionálních sportovců jsme se proto zeptali na další golfový mýtus. Je to sport pro líné lidi, kteří  by žádný jiný sport neuměli?  „Je to super zábavný sport, který pro lenochy rozhodně není. Něco se při něm nachodíte a navíc je to i psychologická hra, která vás dokáže pěkně udolat,“ mínil Ondřej Bank.

I Tomáš Kraus jeho slova potvrzuje: „Golf není nějak extra fyzicky náročný. Nezvedáte nic těžkého, ale popravdě řečeno, když jdu domů z golfu, jsem strašně unavený. Psychická náročnost, chození na vzduchu, změny rytmu hry a neustálá potřeba koncentrace je vcelku vyčerpávající.“

I druhý turnaj O2 Golf Adventures se vyvedl. Věřme, že počasí vyjde i v sobotu na malebném hřišti Albatross, kdy startuje první turnaj série O2 Golf Adventures Open. Na viděnou na golfu!

 

Výsledky

Kategorie 37 – 54
1. místo: František Bureš
2. místo: Olmer Zbyněk
3. místo Zdeněk Kobělka

Kategorie 18,1 – 36
1. místo: Libor Červený
2. místo Josef Zderadička
3. Tomáš Krblich

Kategorie 0 – 18
1. místo Lumír Stehno
2. místo Tomáš Ležal
3. místo Radek Vopat

Vložené soutěže
supernearest – bez umístění

Nearest to pin ženy: Daniela Šnajdrová
Nearest to pin muži: Tomáš Kraus
Longest drive ženy: Lucie Vintrová
Longest drive muži: Radek Vopat

Autor: Tomáš Houska, http://www.o2golfadventures.cz/