Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Golf u Slapské přehrady

13.07.2010 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A
foto: archív hřiště

Přijeďte si zahrát na první devítku nově vybudovaného golfového hřiště Golf Park Slapy sv.Jan! Milovníci golfu stejně jako golfoví začátečníci jsou vítáni na první devítce nazvané Rabyňská hora. Čeká vás zajímavá hra přes údolí, vodu i remízky a nádherné výhledy na Slapskou přehradu a okolní kopcovitou krajinu. Oficiální otevření hřiště proběhlo 9.7.2010.


Kde nás najdete?

Golf Park Slapy sv. Jan leží 35km jihozápadně od Prahy, přímo u obce Slapy. Už samotná cesta podél řeky vltavským kaňonem vás příjemně naladí. Golfové hřiště se nachází přímo u vodní nádrže a nabízí možnost i mimogolfové rekreace. Více na www.golfslapy.cz.

Co nabízíme?

foto: archív hřiště

Nově otevřená devítka Rabyňská hora je první částí budoucího osmnáctijamkového hřiště, které vzniká postupně na území asi 55ha v okolí obce Slapy. Malebná krajina, zajímavě modelované hřiště moderní konstrukce a hlavně kvalitní golf – to nabízí hřiště, které projektoval renomovaný golfový architekt Jiří Velden. První devítka má po znormování PAR 72 s délkou 5,7km.

„Myslím, že si u nás moc pěkně zahrajou jak začátečníci, tak výkonostní hráči. Naše hřiště dokáže nabídnout každému ten správný golfový zážitek. Nově otevřená první devítka je méně kopcovitá, s panoramatickými výhledy na přehradu a okolní krajinu a nabízí na širokých fervejích hru přes údolí, vodu i remízy. Najdete tady dvě jamky hrané do kopce nebo z kopce, dlouhé i krátké rány, od paru 3 do paru 5. Chystaná druhá devítka – Tři kříže – bude o něco náročnější, delší a kopcovitější. Už teď se všichni těšíme na její otevření na jaře příštího roku“, upřesňuje Pavla Charvátová, ředitelka komunikace hřiště.

Otevřeno je na hřišti samozřejmě každý den, od pondělí do neděle, první flighty startují standardně v 8h a poslední hodinu a půl před soumrakem. Více na www.golfslapy.cz.

foto: archív hřiště

„Asi nejzajímavější jamka na první devítce na hřišti ve Slapech je jamka číslo 7, par 4, 279metrů z pánských a 244metrů z dámských odpališť. Je to levý dogleg a jde o klasický příklad heroicko – strategické jamky. Velmi dlouzí hráči si mohou dovolit atakovat první ranou green přibližně 260metrů dlouhou ranou z kopce, ale před greenem je čeká hned několik nástrah. Nejprve neprostupný remíz z trnek, kde najít balon je práce hodná Sherlocka Holmese a poté 2 hluboké bankry těsně před greenem . Strategičtí hráči budou hrát 200 metrů dlouhou ránu z kopce do doglegu a poté 80metrovou přihrávku na green, ale i na ně číhají bankry. Tuto jamku lze považovat za skvělý příklad signature hole“, říká Radek Wagner – ředitel hřiště a Head Pro Golf Park Slapy sv. Jan.

Další možnosti pro nehráče a doprovod

Na výlet na Slapy s sebou může golfista vzít i nehrající doprovod nebo rodinu. V okolí hřiště je celá řada zajímavých míst, která můžete navštívit pěšky nebo na kole. Koupání v přehradě, pláže necelý kilometr od hřiště, možnost půjčení lodiček, šlapadel, výlety na historická místa v okolí, turistické stezky a dobré jídlo v nedalekých výletních restauracích uspokojí každého. V obci Slapy si také můžete zajezdit na koních. Vezměte děti, přítelkyni, kamaráda, kolegu a vyrazte. Golf Park Slapy sv. Jan už je otevřen!