Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Golf & Spa Resort Cihelny: Golfová lahůdka Garyho Playera

22.05.2017 | Veronika Berkova | publikováno v rubrice PR článek
A A A

01Karlovy Vary a jejich okolí jsou už spoustu let známy nejen jako lázeňská, ale i velmi atraktivní golfová destinace. V okruhu 50 km tu vyznavači golfu najdou šest špičkových 18jamkových hřišť, mezi kterými vynikají především tradiční Royal Golf Club Mariánské Lázně či Golf Resort Karlovy Vary. Ale zejména pak Golf & Spa Resort Cihelny – jediný „signature“ golf resort v České republice.

Cesta autem z lázeňského centra Karlových Varů do tohoto mimořádně půvabného resortu trvá 10 minut. Oko zkušeného golfisty po příjezdu ihned pochopí, proč právě zde vytvořil před 16 lety legendární Gary Player  jeden ze svých „majstrštyků“. Hřiště Gary Player’s Course s parem 70 nadchne skutečně každého: začátečníka svou délkou (ze žlutých odpališť necelých 5500 m), širokými fairwayemi a přátelskými třípary, náročného golfistu pak zejména svou technickou obtížností a vysokými nároky na přesnost. K dosažení paru či dokonce birdie zde více než cokoliv jiného potřebujete schopnost vysoce taktického myšlení.

02

Cihelny jsou prostě výzva. A každá jamka je tu svým způsobem osobnost. Hned na úvod se vám představí Player’s Valley – 505 m dlouhý pětipar z vyvýšených odpališť, který vás příjemně naladí na výjimečné golfové zážitky. Neodolatelné kouzlo má 5. jamka, 97 m dlouhý (či spíše krátký) třípar Gary’s  Signature, kde vám celé hřiště doslova leží u nohou a vy se musíte odpalem ze skály trefit přesně na green hluboko pod vámi. A dál? Trychtýřovitá 10. jamka Green Bell, až téměř „brutální“ pravý dogleg na jamce č.15 s příznačným názvem Mad Dog a na osmnácté jamce závěrečný krátký čtyřpar Final Hill do kopce přes sedm bunkerů – to jsou jen některé  příklady geniality Garyho Playera, která nalezla své uplatnění i zde v Cihelnách.

Vzhledem k tomu, že dnešní golfista má již velmi vysoké nároky nejen na hřiště, ale také na související servis, přistoupili před časem v Cihelnách k zásadní a v Čechách zcela ojedinělé rekonstrukci celého objektu klubovny. Výsledkem tohoto kroku pak bylo v roce 2015 otevření komplexu na nejvyšší evropské úrovni, kde najdete pod jednou střechou recepci, klubovnu, vynikající restauraci, pro shop, meeting room a především 36 pokojů kategorie first class, kdy většina z nich má vlastní terasu a famózní výhled na hřiště či les. Pověstnou třešničkou na dortu je pak  Spa Academy s bazénem, vířivkou, 4 saunami a thajskými i klasickými masážemi. Novinkou pro letošní sezónu jsou lekce jógy.

http://www.golfresortcihelny.cz/

0405