Golf pro Leontinku 2011: již pátý ročník benefiční tour odstartoval na Albatrossu

11.05.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

První míček páté série benefičního projektu Golf pro Leontinku byl odpálen 3. 5. 2011 v prestižním golfovém resortu Albatross. Součástí turnaje byla již tradičně benefiční soutěž s výtěžkem pro Nadaci Leontinka, v rámci které se z příspěvků hráčů vybrala částka 20.600 Kč. Hlavním partnerem turnaje, který již tradičně moderoval uznávaný sportovní komentátor Jaromír Bosák, byla společnost EXX – specialista pro osvětlení a interiéry a zřizovatel Nadace Leontinka.

Golf pro Leontinku je benefičním projektem, který spojuje charitu, golf a byznys a především pomáhá shromažďovat peníze na pomoc zrakově postiženým dětem. Po prvním turnaji můžeme říci, že se zařadil rovněž do kategorie extrémních sportů. V neúprosných klimatických podmínkách, které zahrnovaly déšť, sněhovou vánici, vítr a teplotu 3°C po celý den, turnaj dokončilo 50 z 81 přihlášených hráčů.

Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, turnaj okomentovala slovy: „Letošní golfová tour začala v téměř zimním počasí.  Jsem ráda, že naši partneři a podpůrci potvrdili svou účastí, že v golfu jsme nuceni také přijímat před úderem spoustu rozhodnutí. Klíčem k úspěchu je poznání, kdy je potřeba postupovat vpřed, riskovat a kdy přibrzdit, být opatrný. Ale to samé je důležité i v životě, v obchodě, v našem osobním vývoji a v našich vztazích k ostatním.“

Benefiční golfová tour by nemohla existovat bez partnerů, kterým patří obrovský dík. Jindřich Lukavský, jednatel společnosti EXX, jež se stala partnerem prvního turnaje, k zapojení do tohoto benefičního projektu řekl: „Golfu se věnuje mnoho našich klientů a potenciálních partnerů nadace. Navíc je to sport, který (nejen) mě před několika lety nadchnul a který mám skutečně rád. Odjakživa se snažím spojovat příjemné s užitečným a v případě Golfu pro Leontinku se mi podařilo k tomu příjemnému a užitečnému přidat ještě to prospěšné.“

Dalšími hlavními partnery, kteří podpořili a velkou měrou přispěli k uspořádání letošní tour jsou DULUX, HSBC, KOOPERATIVA POJIŠŤOVNA a TV PRIMA. Golfová tour může existovat také díky přispění golfových resortů, které nadaci nabídly nestandardní podmínky, díky kterým se daří ušetřit více než 1/3 každého partnerského příspěvku a věnovat ho na projekty Nadace Leontinka. S projektem Golf pro Leontinku se letos můžeme setkat na hřištích těchto resortů: Albatross, Kunětická Hora, Karlštejn, Mnich a Beroun, na kterých si přijdou na své i ti nejnáročnější golfisté.

Za uplynulé 4 ročníky se v rámci Golfu pro Leontinku podařilo shromáždit už celkem 2,5 mil Kč a věříme, že v letošním ročníku tato částka přesáhne 3 mil Kč. Přesný výsledek tour bude znám na podzim po skončení posledního turnaje, protože důležitou součástí výtěžku je sbírka do nadační kasičky na turnajích, do které dobrovolně přispívají všichni hráči. Zrakově postiženým dětem tak mohou pomoci nejen partneři tour, ale všichni, kdo se turnajů účastní.

Nadace Leontinka letos přivítá své partnery a příznivce ještě na následujících turnajích:

1.6.2011           Golf Resort Kunětická Hora                 TV Prima Cup

14.7.2011        Golf Resort Karlštejn                              Kooperativa Cup

26.8.2011        Golf Resort Monachus                           Dulux Cup

24.9.2011        Golf Resort Beroun                                 HSBC Cup