Golf pro Leontinku 2011: Druhý turnaj páté série benefičního projektu se odehrál v resortu Kunětická Hora

06.06.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Druhý turnaj páté série benefičního projektu Golf pro Leontinku se odehrál 1. 6. 2011 v prestižním golfovém resortu Kunětická Hora. Součástí turnaje byla benefiční soutěž s výtěžkem pro Nadaci Leontinka, v rámci které se z příspěvků hráčů vybrala částka 28 200 Kč. Hlavním partnerem turnaje, který již tradičně moderoval uznávaný sportovní komentátor Jaromír Bosák, byla TV PRIMA.

Průběh dalšího turnaje benefičního projektu, který spojuje charitu, golf a byznys a především pomáhá shromažďovat peníze na pomoc zrakově postiženým dětem, opět „zpestřily“ rozmary počasí. Poté, co první turnaj na Albatrossu hráči odehráli téměř v mrazu a ve sněhové vánici, tentokrát museli hru na cca 2 hodiny přerušit z důvodu bouřky, která je pro golfisty snad jediným postrachem. Přesto byl počet hráčů opět vysoký – zúčastnilo se 86 příznivců a přátel Nadace Leontinka.

Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, turnaj okomentovala slovy: „Ač jiskřily blesky a hra byla přerušena, jsem ráda, že hráči a podpůrci Nadace Leontinka si turnaj vychutnali s radostí sobě vlastní.  Všichni přeci vědí, že i nejtemnější mrak může mít stříbřitý okraj.“

Benefiční golfová tour by nemohla existovat bez partnerů. Letos se poprvé jedním z hlavních partnerů tour stala TV Prima, spolu se svými sesterskými stanicemi Prima Love a Prima Cool. Martin Konrád, obchodní ředitel TV Prima k zapojení do benefičního projektu řekl: „Televize Prima považuje za samozřejmé, že se podílí na pomoci těm nejvíce potřebným, a proto jsme rádi,  že jsme součástí takové akce jakou je Golf pro Leontinku.“

Dalšími hlavními partnery, kteří přispívají k uspořádání letošní tour, jsou společnosti DULUX, EXX, HSBC
a KOOPERATIVA POJIŠŤOVNA. Golfová tour může existovat také díky přispění golfových resortů, které nadaci nabídly nestandardní podmínky, díky kterým se daří ušetřit více než 1/3 každého partnerského příspěvku a věnovat ho na projekty Nadace Leontinka. S projektem Golf pro Leontinku se letos po turnajích na Albatrossu a Kunětické Hoře můžeme setkat ještě na těchto hřištích: Karlštejn, Mnich a Beroun. Na všech si jistě přijdou na své i ti nejnáročnější golfisté.

Za uplynulé 4 ročníky se v rámci Golfu pro Leontinku podařilo shromáždit už celkem 2,5 mil Kč a věříme, že v letošním ročníku tato částka přesáhne 3 mil Kč. Přesný výsledek tour bude znám na podzim po skončení posledního turnaje, protože důležitou součástí výtěžku je sbírka do nadační kasičky na turnajích, do které dobrovolně přispívají všichni hráči. Zrakově postiženým dětem tak mohou pomoci nejen partneři tour, ale všichni, kdo se turnajů účastní.

V rámci projektu Golf pro Leontinku se podařilo získat již celou řadu významných partnerů, které spojuje nadšení pro golf, úspěšné podnikání a snaha pomoci potřebným. Nadace Leontinka je letos přivítá v následujících resortech, kterým patří velký dík za vstřícné podmínky pro konání turnajů:

14.7.2011         Golf Resort Karlštejn                             Kooperativa Cup
26.8.2011         Golf Resort Monachus                           Dulux Cup
24.9.2011         Golf Resort Beroun                                HSBC Cup