Golf Klub Kostelec u Křížků: Ideální místo pro golf i odpočinek

07.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Nový golfový komplex v Kostelci u Křížků, který byl otevřen na konci minulého roku, nabízí všem milovníkům golfu špičkové celoroční tréninkové zázemí. Unikátní indoor dvoupatrový driving range, 2 full swing golf simulátory, outdoor driving range a velký venkovní green s 18 jamkami.

Špičkové vybavení a analyzátor impaktu

Kromě dvoupatrové cvičné louky nabízí golfový klub ve vnitřní části také 2 simulátory s rozšířenou nabídkou 74 golfových hřišť. Navíc se momentálně připravuje i instalace čerstvé novinky, kterou je jedinečný analyzátor impaktu (diagnostika trefování míče holí) pomocí vysokorychlostních kamer přímo od výrobce golfových simulátorů FSG.

Bude se jednat o jediný takto dostupný přístroj v okolí Prahy.   Všechny prostory k trénování pro různé kategorie golfistů, od těch nejmenších až po ty nejzkušenější, jsou k dispozici celoročně, a to i široké veřejnosti.

Od minulého týdne je také otevřen venkovní driving range, který je možné navštívit za velmi výhodných podmínek (1 míček = 1Kč). Ve venkovní části se můžete těšit na pět target greenů, 9 krytých odpališť i fairway bunker. Dále je k dispozici obří putting green s 18 jamkami, chiping green a greenový bunker.

Golfová akademie Lukáše Melichara

Jedním z cílů klubu je také komplexní výchova nových golfových talentů. Ta probíhá pod vedením Lukáše Melichara, trenéra s individuálním přístupem. „Ke každému hráči přistupuji přísně individuálně, žádnou jednotnou metodiku u mě nečekejte. Nejprve s žákem většinou analyzujeme jeho švih, hledáme jeho silné i slabé stránky. Důkladně si vše vysvětlíme a vedeme dialog o možných tréninkových postupech,“ říká trenér, který má za sebou velice pestrou golfovou historii.

A protože Lukáš Melichar věří, že pozitivní motivace, upřímná pochvala a čas strávený v kolektivu mají na kvalitu hry veliký vliv, rozhodl se pořádat každý druhý měsíc dětské turnaje. „Turnaje se pořádají nejen pro naše svěřence, ale i pro širokou veřejnost. Děti jsou rozděleny do kategorií podle výkonnosti a věku. Snažíme se o přátelskou atmosféru, kdy jsou na konci vyhlášeni nejen vítězové, ale oceníme všechny účastníky. Na každém výkonu najdeme něco pozitivního a každé dítko dostane také odměnu.  Třikrát ročně hrajeme i o krásné poháry,“ doplňuje trenér.

Lukáš Melichar, který se sám již ve věku 18 let stal Mistrem ČR družstev, označuje za jednu ze svých nejsilnějších stránek pokoru. „Nezaměřuji se na technicistní přístupy při výuce, ale učím své svěřence při trénování pohyb cítit. Věřím, že pokud člověka něco opravdu baví a užívá si to, automaticky se zlepšuje a výsledky se dostaví časem samy. Vnitřní rozpoložení, pocity a emoce jsou podstatné při jakékoli aktivitě a u golfu to platí dvojnásob. Také proto vedu své klienty – ať už dospělé nebo dětské – k trpělivosti, smířlivosti a už zmiňované pokoře,“ dodává Melichar.

Hráč totiž podle něj musí trenérovi rozumět a být tak jeho partnerem, ne zmatenou loutkou. „Dále se věnujeme samotné hře na hřišti. Ta mi odhalí hráčovy slabiny (např. krátká hra), na které klademe v následném tréninku důraz. Po celou dobu tréninkového procesu se snažím o pochopení hráčova psychologického charakteru, abychom mohli následně trénovat koncentraci, psychiku a přístup ke hře jako celku. Vždy se snažím podpořit hráčovo zdravé sebevědomí,“ uzavírá Lukáš Melichar.

Další zajímavostí, která není pro golfové kluby úplně typická, jsou dny otevřených dveří, které se konají zhruba jednou za měsíc.  Každý, kdo se telefonicky nahlásí, má možnost vyzkoušet si zadarmo umění golfového švihu. V malé skupince pak každý může trénovat odpaly a pod dohledem Lukáše Melichara si projde úplné základy golfové hry. Příští akce tohoto typu se bude konat 12.4. 2015 od 13 hodin, registrace zájemců na recepci klubu (323 599 602).

Podrobný harmonogram dětské golfové akademie a další informace, najdete na: http://www.golfklubk.cz/golf.html#akademie a https://www.facebook.com/golfklubk?fref=ts.

Golf, gastronomie a relax

V golfovém klubu si však nepřijdou na své jen příznivci aktivního odpočinku, ale také milovníci dobré kuchyně. Součástí komplexu je totiž restaurace, která kombinuje tradiční recepty se světovým kuchařským uměním. Novozélandský šéfkuchař zde připravuje netradiční variace českých klasik, ale i mezinárodní recepty.

Restaurace nabízí variabilní prostory s vnitřním i venkovním posezením, pečlivě sestavené menu a vína, která vám nikde jinde nenabídnou. V létě se návštěvníci a hráči golfu mohou mimo jiné těšit také na venkovní gril, na kterém se budou připravovat steaky, mořské plody i zelenina. A pokud by měl někdo po vyčerpávající hře chuť na odpočinek a relaxaci, může využít služeb wellness centra, jež bude zprovozněno v průběhu léta. Celoročně je přístupný také vnitřní tenisový kurt a skvěle vybavené fitness centrum.

Více informaci zde:

www.golfklubk.cz

https://www.facebook.com/golfklubk?fref=ts

Kontakt:

Golfklub

Tel +420 323 602 599

Kostelec u Křížků 171

251 68 Kamenice