Golf jako životní priorita?

01.01.2013 | pavel.s | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Plastického chirurga Romana Kufu, muže v čele kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic, provází od dětství kromě smyslu pro umění a estetično i láska ke sportu. Věnuje se plavání, fitness, joggingu, lyžování, surfování na sněhu i na vlnách, lákají ho adrenalinové záležitosti jako je horolezectví , triatlon nebo jízda na motorce a nejnověji našel zálibu v golfu.

Kam na žebříčku vašich aktivit patří golf?
Pokud máte na mysli sportovní aktivity, tak bych golf zařadil někam doprostřed. Na špici je voda – plavání a surfování.

A kam byste ho pasoval na žebříčku životních priorit?
Pro mne golf určitě není priorita. Důležitější v mém životě jsou rodina a práce, jakkoliv to zní otřepaně. Golf je pro mne jedna z forem relaxu po práci, kdy musí jít všechny těžké myšlenky stranou, abych se mohl soustředit na úder. Vypnu, přehodím výhybku z pracovní koleje, a k tomu když se přidá příroda, krásné prostředí a kamarádi, je jasné, čím mě golf dostal.

A čím si vás natrvalo získal?
Pořád se máte co učit a zdokonalovat. A také mne baví s golfem navstěvovat různé země. Cestujete, poznáváte a zároveň u toho sportujete. A to je můj šálek kávy.

Je pro vás víc sportem anebo spíše společenskou záležitostí?
Já golf beru jako sport, ale přiznám se, že nechodím hrát sám, takový nadšenec nejsem. Potřebuji parťáka, přátele a teprve pak mne to baví.

Poprvé vás přivedla na golfový trávník čistě sportovní touha anebo se tak trochu podepsala společenská slušnost, protože to prostě ke statutu plastického chirurga patří ?
Ani jedno ani druhé. Byla to náhoda, když mi můj spolužák z gymnázia, který měl na starost výstavbu jednoho golfového hřiště u piva vyprávěl, co vlastně golf je. Protože je velký sportovec, uvěřil jsem mu, že to nebude jen tak nějaká procházka s holí, ale musí v tom být něco víc. A taky že bylo!

Ale nepropadl jste mu, myslím golfu?
Golf mne baví, ale mám sousty dalších koníčků a nechci na ně zanevřít. Surf, lyže, volejbal, tenis, plavání…zkrátka nikdy nezůstanu jen u jednoho.

 

Navíc golf je aktivita náročná na čas, máte ho dostatek při své profesi?
Nemám, a tomu taky odpovídá můj handicap.

Takže golfové hole trůní v čele ordinace a vy trénujete odpal mezi operacemi?
V ordinaci mam prsní implantáty, hole ne:-)

Najdou se mezi vašimi klienty golfisté, se kterými se občas stočí hovor od orlího nosu k jamce?
Někdy na golf přijde řeč v mé ordinaci, ano. Ale pak většinou debata končí otázkou na můj handicap a to ji raději ukončím a pokračujeme v medicínském tématu.

Kolik že máte toho volného času?
Opravdu hodně málo a pojďme od toho.

Dobrá. Máte nějaké cíle v golfu?
Prostě chodit hrát, dokud mne to bude bavit.