Garmin Fénix GPS hodinky pro vyznavače outdoorových aktivit

29.07.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Americká značka Garmin je známá především svými automobilovými GPS navigacemi, hráči golfu ji však stále častěji potkávají také jako výrobce specializovaných golfových GPS hodinek a golfových GPS navigací. Málokdo ale ví, že Garmin vyrábí i další atraktivní výrobky, mezi které patří GPS hodinky Garmin Fénix. Jsou určeny pro vyznavače outdoorových aktivit a dají se využít i při golfu. Ptáte se jak?

Premiéra s vysoko nasazenou laťkou

Značka Garmin na světovém trhu nabízí bezkonkurenční nabídku GPS zařízení. Od automobilových, námořních, leteckých a kdovíjakých dalších GPS navigací, až po golfové GPS hodinky. Nutno podotknout, že Garmin dosud na trh neuvedl žádné outdoorové hodinky. Hodinky s označením Garmin Fenix, uvedené na začátku letošního roku jsou tak jejich premiérou v této oblasti. I přes toto úskalí se Garminu podařilo dát dohromady takový výběr funkcí a vlastností, které nový Fenix řadí mezi nejzajímavější produkty svého druhu. Kromě základních funkcí, které by outdoorové hodinky měly mít, nabízí Garmin Fenix i širokou škálu sportovních a navigačních funkcí.

Co tedy hodinky nabízí? Stručně uveďme ty nejzákladnější vlastnosti: vestavěný barometrický výškoměr s automatickou kalibrací podle GPS, záznam vnitřní teploty, s možností připojení externího teplotního čidla, možnost připojení krokoměru, možnost měření a záznamu srdečního tepu, elektromagnetický kompas, vysoce citlivý GPS přijímač, možnost záznamu prošlé trasy, možnost dohrání a zobrazení podrobné mapy na displeji hodinek a řadu dalších funkcí. Garmin Fenix není špičkovým sporttesterem, ani outdoorovou navigací jako jiné, specializované produkty na trhu. Na druhou stranu nabízí univerzální využití, s rovnoměrným vyvážením outdoorových, sportovních a navigačních funkcí.  Jednou z velkých předností hodinek Fenix je programové zázemí, které Garmin uživatelům nabízí pro plnohodnotné využití hodinek.

Sportovci jistě ocení on-line tréninkový deník Garmin Connect, který dokáže zálohovat, zpracovávat a vyhodnocovat záznamy uložené hodinkami. Garmin Connect zařadí každou sportovní aktivitu do kalendáře, zobrazí trasu výkonu nad mapou a doplní ji základními daty (vzdálenost, datum/čas, časová náročnost, výškový profil a řada dalších statistických hodnot). Své výkony můžete pomocí on-line deníku jednoduše sdílet s ostatními, vkládat na Facebook nebo zpětně nahrávat jako navigační trasu do GPS navigací.

Garmin Fenix

Garmin Fenix

Garmin Fénix a golf

Fénix golfistovi nepomůže s měřením vzdálenosti k jamce nebo překážce, tak jako modely Garmin Approach primárně určené pro golf. Zabudovaný kompas nebo měření teploty jsou proti pravidlům golfu. To ale při rekreační hře nevadí. Hodinky Garmin Fénix mohou hráči pomoci změřit fyzickou aktivitu, kterou při golfu vynakládá. Většinu golfistů jistě zajímá, kolik kilometrů při golfu ušli, kudy šli, kolik kalorií spotřebovali, kolik kroků udělali, jaký byl profil prošlé trasy nebo jaký tep měli při důležitém patu nebo při bunkershotu. Zvlášť zajímavá čísla to mohou být při dnes populárních golfových maratónech, kdy golfoví nadšenci hledají své limity při hraní golfu. Ať už se jedná o největší počet jamek za den nebo o to, kdo prostě déle vydrží hrát, bez ohledu na počasí či tmu. Jistě zajímavé by bylo sledovat tepovou frekvenci po 24ti hodinách nepřetržitého hraní golfu či množství spotřebovaných kalorií při rekordním výkonu. Všechna měřená data navíc Fénix ukládá do paměti a po návratu domů je možné tato data z paměti hodinek přenést do sportovního deníku Garmin Connect, který je uživatelům Fénixu k dispozici zdarma.

Výhodou Fénixu ale není jen možnost měření, záznamu a statistiky aktivit spojených s golfem. Hlavní předností hodinek Garmin Fenix je opravdu všestranné využití. Podobně, jako hodinky přes léto využijete při golfu, můžete je v zimě použít na lyžích (na běžkách i sjezdovkách), při pěší turistice, běhu, na kole a dokonce i při jízdě na koni. Díky vestavěnému GPS přijímači dokáží změřit a vyhodnotit téměř libovolnou outdoorovou aktivitu.

Pokud patříte mezi vyznavače aktivního životního stylu, přijde vám Fenix jistě vhod.

www.garmin.cz