Garmin Connect, golfový deník se statistikou a podrobným rozborem hry

27.10.2014 | Jana Petrmanová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Je lepší na golfu měřit délky odhadem, dálkoměrem nebo GPS hodinkami? Důvodem pro volbu golfových GPS hodinek je například jednoduchost, s jakou jsou jejich nové generace schopné vést a zaznamenávat statistické údaje o hře. Po návratu domů hodinky navíc automaticky vytváří golfový deník. Můžete tak snadno zjistit, na kterém hřišti nebo jamce se vám dlouhodobě daří a naopak, kde máte ještě rezervy.

Měření vzdálenosti pomocí golfových hodinek je bez ohledu na dohlednost a aktuální počasí skutečně snadné. Stejně jednoduché, rychlé a skoro bezpracné, je i vedení skóre a statistiky vlastní hry. Ještě než golfista dojde po dohrání jamky ke svému bagu, je v hodinkách nebo golfové navigaci uloženo skóre, počet patů i způsob (ne)zasažení ferveje (střed, vpravo nebo vlevo). Po skončení kola se všechna data automaticky uloží v přístroji. Po příchodu domů pak stačí dát nabít hodinky k počítači a kompletní statistika je automaticky přenesena do vašeho golfového deníku. V deníku je současně možné uložené statistiky analyzovat. S golfovými hodinkami tak odpadá ruční vyplňování sledovaných statistik na hřišti a domácí přepisování údajů do elektronické tabulky nebo aplikace.

Golfové statistiky v online deníku Garmin Connect

 

Golfový deník Garmin Connect je službou, kterou poskytuje americká značka Garmin zdarma jako podporu pro své golfové hodinky řady Garmin Approach. Do golfového deníku Garmin Connect se nejdříve zdarma zaregistrujete, poté můžete sledovat vývoj vaší hry den po dni, měsíc po měsíci, rok po roce a podle výsledků případně i zaměřit další trénink. V Connectu máte uloženy všechny své skórkarty bez ohledu na to, zda jste hráli na úpravu HCP nebo ne. Současně jsou vám v deníku k dispozici další, podrobnější statistiky, například počet puttů, greeny v regulaci nebo zasahování fervejí.

Sledovat můžete i statistiku vztaženou k jednotlivým hřištím. Například zjistíte, že letos jste hráli 18krát Beřovice a vaše celková statistika zasahování fervejí je 39 %, greeny v regulaci 42 %, počet puttů na jamku je 1,9. Ale to není zdaleka vše. Stejnou statistiku najdete i pro jednotlivé jamky. Můžete zjistit, že na 4té jamce máte průměrné skóre 4,6 úderu, fervej zasahujete v 52 %, green v regulaci v 39 %, počet puttů je 1,8 a nejlépe jste letos na této jamce zahráli 3 rány, tedy birdie. Když zkombinujete všechny své nejlepší výsledky na dílčích jamkách daného hřiště, zjistíte, že jste teoreticky zahráli skóre -14, tedy 58. V deníku je to označeno jako „DREAM“ výsledek.

Golfové statistiky, hřiště Beřovice

Všechny tyto statistiky jsou vám k dispozici neustále a zadání údajů vám přitom zabere jen asi 2 vteřiny na každé jamce. Opravdu „hodně muziky za málo peněz“. Při výběru měřicího přístroje proto věnujte pozornost i tomu, jaké statistické údaje je schopen zaznamenat. Moderní golfové GPS hodinky, jako je například model Garmin Approach S6, umí více, než si sami dokážete představit.