Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Finchem žádá Golfovou asociaci Spojených států o přezkoumání pravidel

27.01.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice PR článek, V zahraničí
A A A

Komisař PGA Tour Tim Finchem žádá USGA, aby přezkoumala pravidla poté, co byli již dva prominentní hráči diskvalifikováni za jejich porušení. Porušení pravidel byla navíc v obou případech zjištěna až po podepsání jejich skórkaret.

Na pravidlo týkající se podpisu chybné skórkarty doplatili Camilo Villegas na Hawaji a nejposledněji i Padraig Harrington v Abu Dhabi.  Byl jim sice udělen trest dvou ran, ale protože byli organizátoři na porušení pravidel upozorněni až po skončení kola televizními diváky, hráči byli z turnajů diskvalifikováni za podpis chybné skórkarty.

Je pravda, že situace obou hráčů rozpoutala v golfovém světě velké dohady. Finchem se má proto příští týden sejít s vedením USGA na jejich každoročním setkání. Mluvil prý i s vedením European Tour, které ho také podpořilo v otázce pravidel.

Finchem dal jasně najevo, že trest týkající se pravidla o podepsání chybné skórkarty nechce nijak měnit. Žádá jen, aby se prověřilo, zda neexistuje lepší způsob, jak hráče potrestat. Jednou z možností by bylo například dodatečné přidání dvou trestných ran k závěrečnému skóre hráče po podepsání skórkarty. V tomto případě by se ale muselo dokázat, že hráč o porušení nevěděl. Tato varianta by ale mohla způsobit další problémy.

V Harringtonově případě si nepatrného pohybu míče na greenu všiml televizní divák, stejně tomu bylo i v případě Villegase. Harrington si podle svých slov sice všiml, že se míč trochu pohnul, ale myslel si, že se vrátil zpět na svou původní pozici. Byl diskvalifikován hned druhý den.

Je zcela evidentní, že bez televizní techniky by si nepatrné chyby těžko někdo všiml. Finchem proto zdůraznil, že by lidé v takových situacích měli používat selský rozum.


Aneta Zárubová