European Tour – Nordea Masters

09.06.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice PR článek
A A A

European Tour – Nordea Masters, Bro Hof Slott GC, Švédsko
(6. – 9.6.2012, bez časového posunu)


Lee Westwood

Sobota – finálové kolo
Spolehlivým výkonem uhájil Lee Westwood svou pozici a s konečným skóre -19 vyhrál o pět ran před anglickým krajanem Rossem Fisherem. V závěrečném kole zapsal vítěz 69 ran (-3) a blýskl se i eaglem na pětiparové dvanácté jamce. „Je skvělé, že jsem tady vyhrál ve třech různých dekádách,“ připomněl své předchozí tituly ze stejného turnaje, mající vročení 1996 a 2000. „Vyhrát o pět ran znamená, že jsem musel hrát dobře,“ dodal a v myšlenkách se částečně ubíral k US Open, které začne v příštím týdnu u San Franciska.
Neděle nebyla plejádou nízkých skóre a Westwood prokázal svou zkušenost, když to z pozice člena posledního flightu výtečně monitoroval. Na první devítce zapsal birdie a bogey, na úrovni denního paru šel až do jedenácté jamky. „Nevyšlo mi pár krátkých puttů, byl jsem pod lehkým tlakem, ale pak se mi konečně něco dobrého povedlo,“ usmál se devětatřicetiletý golfista. Nehrál riskantně, ale útočil, což se ukázalo na zmíněné dvanáctce. V tu chvíli začal být jeho náskok nedosažitelným a když pak přidal ještě birdie na patnáctce, bylo jasno o jeho více než přesvědčivém vítězství.
Westwood získal dvaadvacátý titul na European Tour a potvrdil jím pozici světové trojky. V Race To Dubai už má 1,212 eur a s tímto výdělkem mu patří šestá pozice.
Jeho nejbližší konkurent Fisher se dostal do potíží vinou double bogey z třinácté jamky, ale po sérii tří birdie na jamkách 15, 16 a 17 se na konečnou druhou příčku vrátil.
Další pořadí: 3. García, Ilonen, Hanson (-13), 14. Fraser (-9), 17. Wiesberger (-8), 22. Olesen (-7), 30. E. Molinari (-6), 47. Cabrera-Bello (-2), 52. Jaidee (-1).

Pátek – 3. kolo
To, co dělá Lee Westwood se zbytkem startovního pole, je hodno skutečného mistra. Angličan zahrál 68 ran (-4), dostal se na průběžných -16 a ve vedení je o tři údery před krajanem Rossem Fisherem. Ten má zároveň šanci dotírat na lídra ve finálovém kole už ze začátku, pokud se mu bude dařit. Na třetí místo se o ránu za Fishera dotáhl Švéd Peter Hanson, ztráta ostatních je už větší a do boje o titul se tedy kdokoli jiný zařadí jen při mimořádném výkonu, Westwoodově nezdaru, nebo v kombinaci obou podmínek.
Hráč z prvního místa leaderboardu se po fantastickém čtvrtečním kole držel na své úrovni do jedenácté jamky, kde nasadil k trháku. Zahrál birdie, další dvě přidal na dvanácté a třinácté.
Fisher se do popředí dostal nejlepším kolem dne 65 (-7), které zahrál ještě Australan Marcus Fraser. U Angličana je však pozoruhodné, že ani ve třetím kole se nedopustil žádného bogey, odevzdal tedy tři čisté karty, tu páteční se zápisem sedmi birdie.
Další pořadí: 4. Bland (-11), 5. Norén, Jonzon (-10), 7. Fraser (-9), 22. Cabrera-Bello (-7), 32. E. Molinari (-6), 59. Jaidee (-1).

Čtvrtek – 2. kolo
Do vedení nastoupil Lee Westwood (-12)  impozantním výsledkem druhého kola 64 ran. Vede o tři údery před trojicí Hanson, Saltman a Del Moral (-9).
Další pozice: 13. Garcia (-6), 30. Cabrera-Bello (-4), 40. Larrazábal (-3).
Cutem neprošli:  Otto,  Jacquelin, Dredge, Davies,  McGrane.

Turnaje se zúčastní Sergio Garcia, Lee Westwood, Peter Hanson, vítěz z minulého týdne Thongchai Jaidee, Pablo Larrazábal, Edoardo Molinari či Alejandro Caňizares.
Minulý rok zde zvítězil Alexander Noren.

Hraje se na hřišti Bro Hof Slott GC s parem 72 a délkou 6 955 metrů.

Na vítěze čeká šek v hodnotě 250tis. euro (6,45 miliónu korun českých).

Odkazy: … Bro Hof Slott GCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeEvropský žebříček …   Finanční žebříček Race to Dubai