Dýšina opět zářila sluncem – golfisté mají letos patent na počasí

29.06.2012 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Již počtvrté v letošní sezóně se ve středu 27. června sešli golfisté pod vlajkou O2 Golf Adventures. A počasí jim opět vyšlo na výbornou. „Za takovýchto podmínek a s tak úžasným servisem má hráč z turnaje radost, ačkoliv se mu herně nedaří, jak by si představoval,“ konstatoval populární moderátor Petr Vondráček, který byl jedním z účastníků. 
Golf Park Plzeň u obce Dýšina je jedním z nejčlenitějších hřišť v republice, a proto je pro hráče velice zajímavý. Nejproslulejší je jeho tříparová jamka číslo 11 s ostrovním greenem. „Jedenáctka se nezdá vůbec těžká, ale jak je dobře známo, voda míčky přitahuje, takže plno hráčů má po úderu na ostrov hlavu v dlaních,“ řekl místní golfový maršál.

Problémy dělaly hráčům i výstupy do kopcovitých jamek. Některé jsou tak prudké, že je na nich z důvodu bezpečnosti zakázáno jezdit i golfovými vozítky. Fyzická vytrvalost ke golfu samozřejmě patří, ale na některých playerech bylo více než patrné, že přípravu na letošní sezónu podcenili a po vyšlápnutí kopce se dlouho vydýchávali.  Na postoje však v nabytém turnaji nebylo moc času. Do hracího dne nastoupilo 88 hráčů ve 24 flightech. Díky poctivé práci maršálů a ukázněnosti všech přítomných se hra zbytečně neprotahovala. Start byl v deset hodin a i se společenským posezením a vyhlášením výsledků byl turnaj ukončen v pět hodin odpoledne.

„Dýšinu jsem hrál asi po patnácté. Mám to zde velice rád. Dnešní den se obzvláště povedl. Neustále jsme měli skvělé občerstvení, vyšlo krásné počasí, takže i když jsem prznil hru, náladu mi to rozhodně nezkazilo, protože postaráno o nás bylo královsky,“ hodnotil turnaj zpěvák a moderátor Petr Vondráček.

Na něm je při hře patrné, že se po hřišti pohybuje jako ryba ve vodě a golfu opravdu rozumí. „Handicap mám  necelých13. Začínal jsem v devíti letech a měl jsem svařené hole, protože dětské na trhu prostě nebyly a nedaly se sehnat.  V 11 jsem dostal svůj první golfový půlset, takže hraji již opravdu dlouho,“ prozradil Vondráček.

Dnes s golfem začínají i menší děti, ale dříve to rozhodně nebylo běžné. „Přivedl mě k němu strejda, který ho hrál v Poděbradech od 60. let. Musím se přiznat, že jsem to zezačátku nenáviděl. Hlavně chození a klid, ale celkem brzy tato fáze přešla a začal mě golf opravdu bavit. Od sedmnácti let se ale zhoršuji. Tehdy jsem byl na vrcholu, ale od té doby se jen a jen zhoršuji. Snad s tím nebudu muset za deset let seknout, abych nehrál turnaje v handicapové kategorii 37-54,“ usmíval se Petr Vondráček.

Stupně vítězů

Kategorie 37 – 54
1. místo: Jitka Valentová
2. místo: Milada Harantová
3. místo: Vlastimil Hovorka

Kategorie 18,1 – 36
1. místo: Jaroslav Urban
2. místo: Renata Vajdáková
3. místo: Tomáš Malíř

Kategorie 0 – 18
1. místo: Ondřej Beneš
2. místo: David Pícha
3. místo: Pavel Holeček

Vložené soutěže
Longest drive: Jiří Džmura, Dana Horáčková
Nearest to pin: Petr Vach, Dana Horáčková

Autor: Tomáš Houska