Dobrodružný golf v Mladé Boleslavi

22.07.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Ve středu 20. července se v golfovém areálu v Mladé Boleslavi uskutečnil letošní druhý turnaj O2 Golf Adventures série Open. Celý den všichni sledovali s napětím nejen letící míčky, ale také oblohu. Počasí se nakonec vydařilo a obávaná bouřka přišla až více než hodinu po vyhlášení výsledků.

Nezmarné počasí si s golfisty zahrávalo a na výkonu některých jedinců to bylo hodně znát. Hráči většinou nastoupili na hřiště v krátkém rukávu a velká část startovního pole i v kraťasech. Postupem dne se však ochlazovalo, a po třech hodinách hry začalo i drobně pršet. Zkušenější borci měli v golfovém bagu připraveno několik vrstev oblečení a na změny teplot, vítr i krátkou dešťovou přeháňku neustále reagovali. Chvíli to pak na greenech vypadalo jako na přehlídkovém molu. Byli i tací, kteří turnaj v triku a kraťasech zvládli počasí navzdory a ještě dokázali předvést pěkný výkon. „Sice nesvítilo, občas nepříjemně zafoukalo, osvěžil nás i krátký a mírný déšť, ale dalo se to zvládnout. Když se hraje rychle, tak vám zima není,“ řekl Karel Psohlavec.

Do turnaje nastoupilo 18 flightů a hrálo se vy svižnějším tempu bez zbytečných časových prodlev. Krásné údery byly vidět na nejdelší pětiparové jamce v České republice, kterou si někteří hráči očividně užívali. Délka jamky je z bílých odpališť 652 metrů.

V elitní kategorii s handicapem 0-18 startovalo osmnáct hráčů a čtyři z nich mají handicap dokonce pod deset. Hráč s vůbec nejnižším handicapem ve startovní listině byl Petr Kratochvíl junior, který si ho navíc na turnaji vylepšil z 5 na 4,8. Tomuto hráči udělala radost i výhra ve vložené soutěži longest drive.

V elitní kategorii startoval i známý sportovní komentátor české verze Eurosportu Pavel Poulíček. „S výsledným výkonem moc spokojený být nemůžu, ale pocitově jsem si hru skvěle užil. Některé rány mi skutečně sedly a hodil jsem za hlavu, když jsem se na nějaké jamce vyloženě trápil. Šel jsem na turnaj s tím, že nemám letos moc natrénováno a uvidí se, jak na tom jsem. Hrál jsem bez zbytečného nervování“ sympaticky podotkl sportovní komentátor, kterému se podařil i jeden dost neuvěřitelný úder.  Při hře na green na deváté jamce trefil po dlouhém letu míčku velký kámen na okraji hřiště, míček se s neskutečnou energií stočil a odrazil opět do výšky a dopadl přesně na pánské odpaliště jamky číslo deset. „Byl jsem holt o jamku napřed, “ smál se sportovní komentátor, kterému se po kuriózní situaci očividně ulevilo, že na odpališti nikdo nestál.

„Jsem rád, že jsem zde mohl startovat a dostat se opět na hřiště. Letos jsem hrál teprve počtvrté, ale snad ne naposledy. Je skvělé, že se takovéto turnaje organizují a golf se tímto popularizuje. Začínal jsem hrát v roce 1998, kdy golfistů bylo snad kolem tisíce, a v Čechách byla čtyři hřiště. Dneska je hráčů téměř padesát tisíc a jejich počet neustále narůstá,“ pochválil organizátory Pavel Poulíček.

Kromě organizace si hráči pochvalovali i kvalitní občerstvení. Hned dvě jamky nabídly degustaci zajímavých pokrmů. Na dvanácté jamce se podávaly krevety a mušle od Francouzské restaurace Art Nouveau v Obecním domě, na osmé jamce pak byly připraveny jihoamerické tapas od společnosti Casa Latina. Hostesky z Golf Teamu navíc po celém hřišti rozvážely vodu a na zahřátí jihoamerický rum i českou hruškovici a samozřejmě i další občerstvení.

 

 

Poslední turnaj O2 Golf Adventures Open Tour je na programu 7. září na sympatickém hřišti v Dýšině. Věřme, že se vydaří podobně jako turnaj v Mladé Boleslavi.

Nejlepší hráči:

Kategorie HCP 0 – 18
Petr Polívka
Jiří Dvořák
Vladislav Nadrchal

Kategorie HCP 18,1 – 36
Bronislav Bůšek
Libor Pezinek 
Adam Křikava

Kategorie HCP 37 – 54
Radek Rouč
Miroslav Petrík
Martina Štrombachová

Vložené soutěže:

Nearest to pin ženy:
Štěpánka Duchková

Nearest to pin muži:
Miroslav Cvrček

Longest drive ženy:
Ivana Decker

Longest drive muži:
Petr Kratochvíl jun.