ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

CZ Golf na rozhraní dvou golfových sezón

01.01.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Golfová hřiště se uložila k zimnímu spánku, který prověří, jaká péče jim byla v průběhu celého roku věnována. Být českou golfovou jedničkou je závazek, který nespočívá jen v dobré poloze či příznivých cenách, ale především v nepřetržitém zvyšování kvality. Jak si hřiště povedou, až se jaro zeptá…?

CZ Golf, jeden z největších golfových operátorů ve střední Evropě, má dnes novou tvář. V uplynulých dvou letech nový tým společnosti CZ Golf systematicky pracoval na zlepšení kvality všech golfových resortů i na zcela nové komunikační strategii unikátního konceptu – síťového provozovatele golfových resortů rozmístěných po celých Čechách.

Pojďme společně bilancovat uplynulý rok a podívat se, co pro Vás CZ Golf chystá pro golfovou sezónu 2013.

Golfová sezóna 2012 se nesla v duchu dvou klíčových závazků společnosti CZ Golf: hřiště ve skvělé kondici a dobrá hratelnost jednotlivých hřišť.

V Golf Resort Ústí nad Labem, známým jako technické, a tedy náročnější hřiště, proto došlo ke změně pořadí jednotlivých jamek. Tím hřiště získalo na atraktivnosti i pro hráče s vyšším handicapem. Všichni hráči pak mohou navíc ocenit vyšší komfort při tréninku, který umožnila dostavba krytého drivingu.

Pro Golf Resort Písek byl rok 2012 zlomový a hřiště dostalo novou, vyzrálejší tvář: výrazně se zvýšila kvalita travnatých ploch, především greenů.

Golf Resort Telč pořádal v roce 2012 množství prestižních turnajů, které kladly důraz na vysokou kvalitu a konkrétnost hřiště, což se projevilo precizním rozlišením roughů, semi roughů a fervejí.

V roce 2012 se do skupiny CZ Golfu přiřadil rovněž Golf Resort Benátky nad Jizerou: mistrovské hřiště se sportovním charakterem, díky akademii Dýmač ale také resort s rodinnou atmosférou. Prvotní rozpaky z rozdílného typu řízení a z jiného způsobu úpravy hřiště velmi brzy vystřídala vysoká návštěvnost, která dává tomuto areálu velikou naději do nové sezóny v roce 2013.

Rok 2012 přinesl nejvíce změn nejmenšímu areálu společnosti CZ Golf, Driving Range Rohanský ostrov.  V červnu do běhu resortu zasáhla stavba pražského teplovodu, která vedla přes celou dopadovou plochu, a dlouhá hra se tak stala pro golfisty velice nekomfortní. To vše vyústilo v celkovou revitalizaci areálu a pro začínající sezónu pro Vás CZ Golf připravil driving range v novém kabátu.

Golfová sezóna 2012 je za námi a všichni netrpělivě očekáváme příchod sezóny nové. CZ Golf vstoupil do nové sezóny již v září a včasné plátce členských či hracích poplatků začal obdarovávat četnými bonusy.

Novým bonusem pro novou sezónu je pojištění od společnosti GolfPlan, která zastupuje renomovanou londýnskou společnost Lloyd´s. Členové všech klubů CZ Golfu mají možnost si vybrat jednu ze dvou variant šitých na míru hráčům CZ Golfu: pojištění s krytím škod osobní zodpovědnosti a škod na majetku třetích osob, nebo  úrazové pojištění s krytím náhrad. Obě varianty zahrnují pojištění Hole in One či náhrady klubových příspěvků. Chtěli byste také využívat této výhody? Jaro ještě neklepe na dveře: rozhodujícím datem pro zaplacení hráčských poplatků a získání tohoto bonusu je 31. leden 2013, tedy termín, kdy se dle stanov ČGF provádí blokace hráčů.

Většina z nás si na Nový rok dává pravidelně předsevzetí. Stejně tak i manažeři jednotlivých resortů vstoupili do sezóny se svými závazky, které i v právě začínající golfové sezóně 2013 navazují na úspěchy sezóny předcházející:

Golf Resort Ústí nad Labem: vystavit nový putting green přímo u klubovny.

Golf Resort Písek: renovovat bunkery, především jejich odvodnění, zlepšit travní porost v blízkém okolí greenů.

Golf Resort Telč: zjednodušit hru i pro hráče s vyšším HCP úpravou vyšších roughů a rozšířením dopadové plochy na fervejích.

Golf Resort Benátky nad Jizerou: zkvalitnit běžný servis na hřišti a maršálské služby a zdokonalit další zákaznický servis.

Driving Range Rohanský ostrov: zahájit sezónu na nové dopadové ploše, vystavit fervejový bunker, vybudovat nová travnatá odpaliště včetně nakloněné roviny pro simulaci hry na golfovém hřišti – vytvořit pro Vás „nejlepší driving široko – daleko“.

CZ Golf přeje všem golfistům úspěšnou sezónu v roce 2013 a bude rád kvalitním partnerem Vaší golfové hry!

Počet přečtení: 2 337
Komentáře
 • CZ Golf napsal:

  Všem děkuji za Vaše příspěvky, kritiky si samozřejmě všímáme. Některé Vaše připomínky jsou trefné a je potřeba s nimi souhlasit. Cílem pro rok 2013 je zlepšit náš zákaznický servis a kvalitu hřišť. Celý tým CZ Golfu je připraven pro rok 2013 udělat maximum pro Vaši spokojenost. Budu rád, když svůj názor projevíte i v průběhu sezóny.
  Tomáš Přikryl

 • Martin napsal:

  zdravim milovniky golfu, podle me #1 se ve firme nedela tim, ze si sednu v kancelari k pc a napisu nepravdive texty o kvalitach, ktere nejsou, o vyhodach, ktere nejsou atd. a neposlu je do medii. V TOP firme se pracuje 100x jinak, treba, tak ze manazeri neprosedi dost velkou cast pracovni doby na zahradkach pred kluby s cigaretou a kavickou, ale co, delal jsem pro CZ GOLF, cele 2 sezony, pracuji tam lide, kteri svoji praci a hlavne hriste miluji, ale nemaji podminky … dlouha leta prosi a doufaji … a kazdy rok se u “kormidla” vystrida jiny expert a kazdy rok na jare musi greenkeeper vysvetlovat, proc kupuje bili pisek a sype ho do travniku !!!! a jestli to je opravdu potreba !!!! a to je jen kapicka

 • Ilja napsal:

  Tak koukám, že na všech hřištích CZG je to podobné – za Ústí jen připojím, že zkušenost stejná, jako Jan (Kestřany), snad jen že maršála jsem koukat na hokej neviděl, neboť jsem ho nikdy neviděl. Navrtání jamek v klidu u nás vydrží 14 dní a pár turnajů, o chování manažera se mezi členy vypráví neuvěřitelné historky. Kolem greenů nehratelné, resp. vzhledem k ceně ostudné. CZG prostě na členy kašle, jen jsem myslel, že jenom v Ústí. Ale asi si to jako ta jednička můžou dovolit, nebo si to aspoň myslí.

 • Leoš napsal:

  Klidně ať se považujou za jedničku, ale ať dle toho přizpůsobí cenu, hřiště prázdné a není se co divit, když feečko stojí 1200. To už si raději připlatím pár stovek a zajedu na nějaké áčko hřiště. Mít tak za 600 hru, měli by plno, ale na to ještě v CZ Golfu nepřišli nebo spíš nechtějí.

 • kuba napsal:

  Komentář založený na osobním hraní v Benátkách nad Jizerou:
  CZ Golf přebíral hřiště od původního provozovatele v top stavu,skvělě upravované.První změna byla úprava pin pozic,z původních 6ti pouze 3. To bych ještě pochopil,když to takto má CZ golf i na ostatních hřištích,ale když pak ani barvy fanglí nesouhlasí,tak pak je to tragedie…
  Kvalita (ne)sekání,neřešení plevele uprostřed bankrů,výměna provozovatele restaurace(k horšímu),to jsou jen některé ,,pozitivní” dopady správy CZ golfu na tomto hřišti!

 • Jan napsal:

  S Irenou souhlasím. To pro začátek.
  Napsat o sobě něco o čísle jedna se mi zdá být sebechvála a ta vždy smrdí!!
  Jelikož se několik sezon proháním po Kestřanském hřišti, vidím ty “zlepšené” hrací plochy na vlastní oči.
  Bylo zde něco napsáno o zkvalitnění greenů :) No to si asi autor dělá legraci a vážně to ani myslet nemohl!
  Ta plocha co ji v Kestřanech nazývají green je válcovaná 2x do roka tedy pokud z jiného resortu zrovna propůjčí válec, greeny jsou mechovité, vůbec nejezdí a pin pozice jsou převrtávány jen aby se neřeklo + – 2m od prvního jarního navrtání.
  Co se hratelnosti týká, tak hřiště opravdu udělalo krok vpřed! to je pravda a s tím souhlasím.
  A bonbonek na závěr je super maršál. Člověk který když má plné hřiště, které se mu štosuje, na recepci sleduje MS v hokeji se slovy, že už chybí pouze 10 min do konce zápasu, že to počká je kapitolou sama pro sebe.
  Ale po večerech je na hřišti často. Prohlíží dopadové zóny a z “rafu” sbírá poztrácené míčky hráčů, na které zpovzdálí kouká při hře.
  Maršál dle mě by měl míčky pomáhat hledat a ne si vytipovat kdo a kde jich za den poztrácel a pak vyrazit na večerní lov.
  A pak letošní výmysl s časovými pásmy :)))
  To je další vtípek CZ Golfu.
  No prostě do jedničky máte hoooodně daleko!
  Zkuste se podívat jinam jak se dělá zázemí golfového resortu.

 • Irena napsal:

  byt ceskou golfovou jednickou je pouze prani, ne konstatovani. CZ GOLF ma do jednicky hodne daleko, hoooooodne daleko.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017