Čtyřlístek na golfu: Dětské úsměvy na golfovém hřišti

23.06.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

V neděli 19. června se sešli ti nejmenší golfisté v areálu Golf Hostivař. Platforma O2 Golf Adventures ve spolupráci s časopisem Čtyřlístek tam připravila sportovní odpoledne, na kterém mohli všichni z přítomných rodin okusit golfovou atmosféru. A účastníkům bylo jedno, jestli jim je pět nebo padesát, bavili se zkrátka všichni sportovní nadšenci.

O2 Golf Adventures má za cíl přiblížit golf běžné veřejnosti a ukázat, že to není jen sport pro horních deset tisíc. Pořádá proto golfové turnaje a připravila i Sportovní odpoledne se Čtyřlístkem s opravdu zajímavým programem.

Všechny děti, které měly zájem soutěžit, dostaly score kartu s motivy Čtyřlístku a čekalo je osmnáct disciplín, které symbolizovaly osmnáct golfových jamek. Některé soutěže přímo souvisely s golfem, jiné byly hlavně pro zábavu a prověřovaly sportovní zápal všech dětí. Mohli jsme tak sledovat závody na vozítkách Segway i na malých kolech, opičí dráhu, ale i puttování a další golfové údery.

Některé děti prokazovaly, že jsme hokejový národ a v puttovacích disciplínách udělaly z golfové hole hokejku a míček nekompromisně potopily do jamky jeho přímým vedení z kraje greenu až do samotného cíle. Jiné však měly takřka techniku golfových profesionálů. Čtyřletý Pavel chippoval pravidelně na deset centimetrů od jamky a nechtěl se hole vůbec vzdát.

Velké napětí panovalo na pomyslné sedmé jamce. Děti lovily prutem gumové kachničky od společnosti Telefónica, z nichž v sobě některé ukrývaly výherní logo. Šťastlivci mohli vyhrát speciální dětský telefon! Ostatním zbyla na památku alespoň gumová kachnička, která také dokázala vykouzlit na dětských tvářích velké úsměvy.

Kromě sportovních a pohybových aktivit byl připraven i další program. Na pódiu se dvakrát představilo divadélko Krab, na rodiče čekaly zajímavé ochutnávky a prezentace partnerů platformy O2 golf Adventures. Dlouhá fronta se tvořila i u stanu Čtyřlístku, kde se všem ochotně podepisoval sám slavný autor tohoto klasického komiksu Jaroslav Němeček.

Čtyřlístek je rodinný podnik a samotný časopis vznikal z otcovské lásky. „Narodil jsem se v roce 1968 a rok později začal vznikat Čtyřlístek. Otec tvrdí, že nám hledal nějaké zajímavé dětské čtení, které u nás nebylo k dispozici, a proto ho pro děti vytvořil,“ řekl syn slavného autora Vít Němeček, který se také aktivně podílí na chodu Čtyřlístku.

„Otec čerpal inspiraci i v zahraničí. Moc se mu líbily třeba italské dětské komiksy, ale s takovým fenoménem nepočítal. Čtyřlístek dokáže oslovit stále další a další děti a nebojí se jít s dobou. V dnešních příbězích najdete i počítače a mobilní telefony. Navíc si ho rodinní příslušníci předávají z generace na generaci, “ vysvětlil Němeček.  Zájem o příběhy čtyř kamarádů skutečně neupadá. V současné době vychází Čtyřlístek dvacetkrát za rok, k tomu se připravují knihy a také filmové zpracování. „Je to opravdu rodinný člen. Častokrát jsme řešili jednotlivé příběhy i u večeře a celá rodina dotvářela dějové zápletky,“ podotkl Vít Němeček.

Čtyřlístek skutečně táhne a určitě pomohl přilákat ke golfu nové talenty. A koho golf neoslovil, mohl mít radost z akčního odpoledne plného sportu a her. Důležitá byla především zábava, a ta byla na tvářích všech dětí výrazně vidět.