Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Bydlete u golfového hřiště

07.06.2010 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

byt3Bydlet přímo u golfového hřiště nebo alespoň v jeho blízkosti si přeje snad každý golfista. Obrátili jsme se proto na odborníka na realitní trh a amatérského golfistu pana Mgr. Tomáše Vágnera, abychom zjistili, jaká je situace v České republice.

 

Existuje vůbec specifický segment realitního trhu, který by se zaměřoval na potřeby golfistů?

byt1Při výběru nového bydlení hrají důležitou roli zejména tyto parametry: celková zamýšlená investovaná částka, velikost či kategorie bytu a lokalita. Každý člověk bere při koupi nového bydlení v úvahu tyto 3 parametry s tím, že u každého převažuje jeden nad těmi ostatními. Právě pokud převažuje parametr lokalita = golfové zázemí v blízkém okolí, můžeme hovořit o specifickém segmentu realitního trhu. Konkrétním specifikem golfistů je hledání kompromisu mezi „hrou“ a prací.

Současná situace na realitním trhu je probírána dnes a denně. Obecně se má za to, že realitní trh stagnuje. Jak to ale je s „golfovým realitním trhem“?

Právě podmínka, že se v blízkosti nového bydlení musí nacházet golfové hřiště, velmi ztenčuje nabídku českého realitního trhu. I přesto bych ale situaci na tomto specifickém segmentu trhu označil také za stagnující. Je to zapříčiněno zejména tím, že se v současné době snaží kupující hledat kompromis mezi blízkostí golfu a dostupností do center měst, kde pracují. Těmto kupujícím nestačí koupit bydlení přímo „na hřišti“ nebo naopak v centru města, chtějí okraje měst, které jsou klidné pro jejich rodiny a ze kterých se velmi rychle přesunou jak na golfové hřiště, tak do zaměstnání.

Jak je to s výběrem nového bydlení v Praze a jak v ostatních částech České republiky?

byt2Velká města jsou specifické lokality i pro golfisty. Jde o to, že většina golfistů v těchto městech pracuje a tak zde hledají i bydlení. Ostatní části republiky sice nabízí (stejně jako například okolí Prahy) nádherná golfová hřiště, ale na tato je většina golfistů ochotna si zajet jen za hrou, ovšem bydlet v dané lokalitě nechtějí. Velká města zároveň přitahují nejen velkou koncentraci golfových hráčů, ale v jejich blízkosti vzniká také velké množství golfových hřišť. To opět nahrává do karet zmiňovaným lokalitám okrajů velkých měst, ze kterých se jednoduše a rychle dostanete jak na golfové hřiště, tak do zaměstnání.

Dá se i v Praze najít takováto lokalita?

Ano, např. Kbely. Ve vzdálenosti cca 5km od Kbel je plánované 27 jamkové hřiště, v dostupnosti jsou hřiště Černý Most (10min.), Mstětice (20min.), Stará Boleslav (20min.), Mladá Boleslav (40min), Ypsilon Liberec (60min.), dále se plánuje nový obchvat Kbel, který vše ještě urychlí. Zároveň se do centra Prahy dostanete do 20minut, což je důležitým předpokladem pro „klidné ranní vstávání“. Kbely se zároveň velmi změnily od té doby, kdy se zde jen létalo a spravovala se letadla. Pod současným vedením Městské části Praha – Kbely došlo k revitalizaci parku v centru obce, zřizuje se nový lesopark směrem na Letňany a další. Nedávno zde byl dokončen projekt Obytný park Kbely centrum, který nabízí mimo kvalitních bytů (www.bytykbely.cz ) také byty nadstandardní – prostorné byty s velkými terasami v posledních patrech bytových domů, které jistě uchvátí každého golfistu (www.luxusnibytykbely.cz ). Nové bydlení ve Kbelích splňuje všechny požadavky na plnou občanskou místní vybavenost a samozřejmě také dostatek golfových hřišť v okolí. Kbely rozhodě patří mezi vhodnou lokalitu pro všechny golfisty.

Mají zájemci – golfisté nějaké speciální požadavky týkající se kupovaných bytů?

byt4Obecně lze říci, že byt by měl mít orientaci, kterou zákazník vyžaduje. Někdo preferuje západní stranu, protože má rád odpolední slunce. Jiní naopak preferují byty severní, protože neradi spí ve vyhřáté místnosti. Nové bydlení by mělo být dostatečně vzdušné, dostatečně prosvětlené a klient se tu musí cítit pohodlně a příjemně. Důležité je také okolí. Dost často se setkáváme s tím, že lidé tvrdí, že se domů stejně chodí „jen vyspat“. Ale právě v noci, kdy spíme, čerpáme nejvíc sil a ty nezískáme, když se budeme budit každou půlhodinu, když kolem projede vlak. Proto je důležité najít klidnou lokalitu. Právě všechny tyto aspekty splňuje např. uvedené bydlení ve Kbelích.

Doporučujete v případě zájmu o koupi nového bytu obrátit se na realitní kancelář nebo by měl člověk hledat „na vlastní pěst“?

Doporučuji se obrátit na realitní kancelář. Při hledání „na vlastní pěst“ strávíte mnoho času mapováním trhu. Tento čas vám realitní makléř ušetří, neboť se na trhu každý den pohybuje a zná ho. Poradí, jak se vyhnout neseriózním nabídkám nebo připraví a zkonzultuje podklady potřebné pro koupi a kupní smlouvu. Navíc může doporučit osvědčeného finančního poradce. Některé velké realitní kanceláře tyto produkty nabízejí všechny v rámci balíčku služeb.

Děkuji za rozhovor.