Bulharsko objevená i neobjevená destinace

06.05.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Bulharské pobřeží, rozmanitá příroda, dobré klima, lyžařská střediska a dokonce i kvalitní golfová hřiště. Bulharsko tak začíná lákat golfisty ze západní Evropy, ale i z postkomunistických zemí. Sport, který přestože má malou hráčskou základnu v řádech několika stovek a není součástí bulharských sportovních tradic, se má stát v krátké době prostředkem k nalákání golfových nadšenců z celého světa. Bulharsko disponuje prozatím šesti dokončenými hřišti, naplánována jsou již další. Neváhejte a navštivte Bulharsko s Golf Adventures.

Současná bulharská hřiště jsou vybudována dle veškerých evropských a světových standardů, velký důraz je kladen na služby a kvalitu. Do roku 2020 je předpoklad až 40 kvalitních golfových hřišť.

Na současných projektech se podílejí osobnosti jako Gary Player, Ian Woosnam, Jack Nicklaus a další.

Jedná se o hřiště St.Sofia Golf Club & Spa a Pirin Golf & Country Club, které se nacházejí v blízkosti hlavního města Sofie. První z nich je nejstarším golfovým hřištěm v Bulharsku. Druhé se pak nachází v populární lyžařské oblasti Banko, kde je možné kombinovat golf s lyžováním a to v březnu a listopadu.

Třetí hřiště Pravets Golf & Spa vzdálené 40 minut jízdy od Sofie bude oficiálně otevřeno v květnu tohoto roku a je navrženo Peterem Harradinem. Prvních devět jamek je v provozu od minulého léta.

Oblast Cape Kaliakra, podél pobřeží Černého moře, v nedotčené přírodě severovýchodní části země, poblíž rumunských hranic se nacházejí další tři golfová hřiště. První z nich Lighthouse navrhl Ian Woosnam a leží pouhé 4 km od hřiště BlackSeaRama Golf Course a nejnovějšího hřiště Thracian Cliffs, obě z dílny Garyho Playera. Všechny se nacházejí v severovýchodní části země, v oblasti Jižní Dobruja, ve městě Balchik, na pobřeží Černého moře, 40 km od Varny.

O golfovém hřišti Thracian Cliffs se dnes hovoří jako o druhém Pebble Beach a patří mezi nejlepší trojku všech světových hřišť. Oficiální otevření hřiště proběhlo 1.června 2011.

BlackSeaRama Golf Course je zárukou opravdové kvality a nezapomenutelného zážitku ze hry. Bylo vyhlášeno časopisem Golf Magazine´s USA jako “Nejlepší nové golfové hřiště roku 2009″. Pyšní se také primátem první golfové hřiště, které Gary Player postavil ve východní Evropě. Jeho délka je 6648 m. Terén je rovinatý s dobře umístěnými fervejemi a greeny, díky moři zde fouká vítr, který hru může více či méně ztěžovat. V závislosti jak zrovna fouká….

Ubytování je zajištěno ve vilách přímo u areálu golfového hřiště. Ubytování je rozděleno do tří kategorií v závislosti na velikosti. Bell Tower Villas májí 2 dvoulůžkové ložnice a 1 koupelnu, Bell Tower Premium Villas májé 3 dvoulůžkové ložnice a 2 koupelny a Deluxe Private Villas mají 4 ložnice a 3 koupelny plus privátní bazén. Všechny vilky mají kompletně vybavenou kuchyň, klimatizaci, plazmové televizory a balkony nebo terasy s výhledem na moře a do okolí. V každé ložnici je možná přistýlka pro dítě.

V okolí se nachází města Shabla 32 km, Kavarna 14 km, Balchik 1 km nebo Zlaté písky 17 km.

Bulharska má velký potenciál stát se podobně jako Španělsko rájem golfistů, a to díky rozmanitosti krajiny a příjemnému klimatu, které umožňuje turistickou sezonu protáhnout na osm až devět měsíců v roce.

O2 Golf Adventures vám destinaci doporučuje a věří, že na váš čeká příjemné golfové překvapení evropského formátu.

Jak si golfovou dovolenou objednat? Proces je jednoduchý a hlavně je na míru. Na www.O2golfadventures.cz jsou v sekci zájezdy různé modelové zájezdy. Z nabídky si vyberete destinaci, určíte termín a další požadavky, tyto informace buď zašlete na daniel.valchovnik@bcdtravel.cz nebo zavoláte na 224 500 038.