Blue Monster bylo opět nevyzpytatelné. Watney vyhrál, Woods překvapil a Westwood s Kaymerem se poškádlili

14.03.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice PR článek, V zahraničí

Nick Watney

Souboji na ostří nože, který svedli o konečné prvenství v Doralu Nick Watney a Dustin Johnson, předcházel zajímavý “předkrm”. Ač se to zdálo nepravděpodobné, Lee Westwood se málem vrátil na post světové jedničky. Ale nestalo se. Pozici udržel Martin Kaymer a vítězem Cadillac Championship se stal Watney.

V dubnu mu bude třicet let a souzeny mu jsou zřejmě liché roky. Turnaj PGA Tour vyhrál v letech 2007, 2009 a teď tedy i letos. Čerstvý triumf je ale ze všech tří nejvýraznější, rodák ze Sacramenta díky němu získal 1,4 milionu dolarů z celkové dotace 8,5 milionu.

“Je to největší den mé kariéry,” řekl Watney, jenž pečetil svůj triumf díky birdie na osmnácté jamce. Johnson byl v té chvíli ještě na hřišti, ale nedokázal na vývoj dostatečně reagovat. Nakonec na samostatném druhém místě zaostal o dvě rány.

Watney předvedl dva úžasné putty na 13. a 15. jamce. “Myslím, že to je přesně věc, kterou potřebujete, když chcete vyhrát turnaj,” přitakal.

Spojené státy se tedy přece jen prosadily. Až o třetí místo se podělili evropští účastníci – Ital Francesco Molinari a Dán Anders Hansen, pro nějž je to výjimečný počin v zámoří, kde normálně vůbec nehraje.

Škádlení jiných dvou Evropanů bylo také zajímavé. Kaymer měl před Westwoodem po třetím kole vcelku pohodlný náskok, avšak neděli pokazil. Jeho pokles by nebyl tak výrazný, nebýt double bogey na obávané osmnácté jamce.

Hřiště Blue Monster si s elitou světového golfu na závěr vskutku pohrávalo. Co někomu povolilo, za to jiného potrestalo. Kaymer skončil na celkovém skóre -4, což letos znamená dělené 24. místo.

Westwood se vzepjal k velkému ataku. Svou velikost dokázal Angličan právě na osmnáctce, protkané širokou vodní plochou. Potřetí na turnaji tam zahrál birdie, což je něco jako kdyby fotbalista proměnil 49 penalt z padesáti. Dělená osmnáctá pozice (-6) však na návrat do role světové jedničky nestačila.

Krásná zrádnost druhého turnaje minisérie World Golf Championship se odrazila i ve výkonu Tigera Woodse. Někdejší vládce světového golfu, jenž v Doralu třikrát zvítězil, tři letošní kola víceméně protrpěl. V tom posledním exceloval.

I s jedním bogey zahrál -6 a konečné skóre osm pod znamená dělenou desátou pozici. Američan, jenž už šestnáct měsíců čeká na turnajové vítězství, vylétl o dvacet příček nahoru. “Není pochyb o tom, že to jde nahoru,” hlesl Woods.