Benefiční projekt Golf pro Leontinku se na Karlštejně přehoupl do druhé poloviny

20.07.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Třetí turnaj páté série benefičního projektu Golf pro Leontinku se odehrál 14. 7. 2011 v prestižním golfovém resortu Karlštejn. Pravidelnou součástí turnaje byla opět benefiční soutěž s výtěžkem pro Nadaci Leontinka, ve  které se díky příspěvkům hráčů vybrala částka 25 400 Kč. Hlavním partnerem golfového turnaje, jež moderoval uznávaný sportovní komentátor Jaromír Bosák, byla Kooperativa pojišťovna.

Třetí turnaj benefičního projektu, který spojuje charitu, golf, byznys a pomáhá shromažďovat peníze na pomoc zrakově postiženým dětem, opět potvrdil, že Golf pro Leontinku je určen pro opravdu otrlé golfisty. Rozmarné letní počasí sice nechalo hráče po dobu turnaje poměrně v klidu, nicméně při závěrečném sčítání výsledků vyplynuly nepříjemnosti způsobené silnou noční bouřkou v předvečer turnaje. Golfový resort Karlštejn se na celý den ocitl bez internetového připojení a výsledky hráčů musely být sečteny ručně. Počet hráčů na turnaji byl již tradičně vysoký – zúčastnilo se 90 příznivců a přátel Nadace Leontinka.

Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka, turnaj okomentovala slovy: „Na Karlštejně jsme se téměř tradičně sešli s našimi partnery. Jsme rádi, že se daří rozdělovat prostředky získané právě golfovými turnaji. Golf je a zůstane hrou, kde každý hráč hraje jen a jen za sebe, kde vidí-li nepravost, musí zjednat nápravu, nesmí ustupovat, ale nezapojovat emoce. To platí v golfu i v životě.

Benefiční projekt Golf pro Leontinku by nemohl existovat bez partnerů. Hlavním partnerem třetího turnaje se stala Kooperativa pojišťovna. Martin Páral, vedoucí oddělení metodiky a podpory prodeje, k zapojení do benefičního projektu řekl: „Dlouhodobě spolupracujeme s Nadací Leontinka při nejrůznějších projektech, letos jsme i hlavním partnerem v golfové tour, z čehož mám velkou radost – pomůžeme dobré věci a ještě si příjemně zahrajeme golf na špičkových hřištích po celé ČR. Doufám, že vzájemná spolupráce bude pokračovat i v budoucnu, pomáhat je pro nás samozřejmostí.“

Dalšími hlavními partnery, kteří přispívají k uskutečnění letošní tour, jsou společnosti DULUX, EXX, HSBC
a TV PRIMA. Golfová tour může existovat také díky přispění golfových resortů, které nadaci nabídly nestandardní podmínky, díky kterým se daří ušetřit více než 1/3 každého partnerského příspěvku a věnovat ho na projekty Nadace Leontinka. S projektem Golf pro Leontinku se letos po turnajích na Albatrossu, Kunětické Hoře a Karlštejně můžeme setkat ještě na turnajích  na Mnichu a v Berouně. Věříme, že i ti nejnáročnější golfisté si zde přijdou na své.

V rámci projektu Golf pro Leontinku se podařilo získat již celou řadu významných partnerů, které spojuje nadšení pro golf, úspěšné podnikání a snaha pomoci potřebným. Za uplynulé 4 ročníky se podařilo shromáždit už celkem 2,5 mil Kč a věříme, že v letošním ročníku tato částka přesáhne 3 mil Kč. Přesný výsledek tour bude znám na podzim po skončení posledního turnaje, protože důležitou součástí výtěžku je sbírka do nadační kasičky na turnajích, do které dobrovolně přispívají všichni hráči. Zrakově postiženým dětem tak mohou pomoci nejen partneři tour, ale všichni, kdo se turnajů účastní.