Albatross Golf Resort v roce 2013 se spoustou novinek

31.03.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Začátek golfové sezóny 2013 se zdá být vzdálenější, než by se českým golfistům líbilo. V předchozích letech měla většina areálů touto dobou již otevřeno, ale letos nás zima nechce opustit. Jako by se bála předat pomyslné žezlo kvetoucímu jaru, které by nám sebou konečně přineslo zeleň nízko sečených trávníků a prach písečných překážek, které jsou neodmyslitelnou součástí našich hřišť. Výjimkou není ani Albatross, který koncem loňského roku obhájil titul v anketě Golfový areál roku a byl zvolen prestižním americkým časopisem Golf Digest jako hřiště číslo jedna v České Republice.

Na Albatrossu se přes zimu pilně pracovalo, aby byl resort na jaře připraven nabídnout svým členům i green fee hráčům ještě kvalitnější golfový zážitek než loni. Dovolili jsme si kontaktovat management hřiště s několika otázkami, abychom se o úpravách dozvěděli více.

Kdy plánujete otevřít resort?

Znovuotevření hřiště po zimní přestávce je v závislosti na počasí plánováno na polovinu dubna. Počasí nám bohužel nedovolí otevřít dříve. Ale již v úterý 2. dubna otevíráme driving range, kde představíme několik novinek v rámci služeb. Otevřen bude i pro – shop a částečně restaurace.

Zmínila jste novinky na driving range. O co přesně se jedná?

Driving range na Albatrossu vstoupí do sezóny 2013 s novým partnerem, kterým je společnost „Golf59“. Golf59 otevře na akademii zcela nové puttovací studio s prvotřídním povrchem značky Huxley Golf, nabídneme rozšířené služby v oblasti fittingu a také prodej golfových holí špičkových značek jako Chicara, Vega a Miura. Na Albatrossu tak bude možné využít kombinaci několika fittingových technologií, díky kterým lze společně analyzovat veškerá data o příslušné golfové hře a na jejich základě si potom třeba u našich expertů nechat postavit golfové hole na míru a to včetně putteru.

Neprojeví se uvedené změny na ceně vstupu na driving?

Vlastně ano, projeví. Ale asi ne tak, jak myslíte. Vstup na driving range bude oproti loňsku volný a golfisté se mohou těšit na zbrusu nové tréninkové míče za stejnou cenu 100,- za koš jako loni. Lepší hráči pak snad ocení možnost tréninku s vlastními míči.

To zní lákavě. A jak to vypadá na hřišti, údajně i na něm došlo k několika změnám?

Pro sezónu 2013 bylo na hřišti provedeno několik změn. Jednak bylo zvětšeno černé odpaliště na jamce č. 17 a také přibyly tři nové bankry. Ten první se nachází na jamce č. 9 vpravo před greenem mezi vodou a jamkovištěm, které je tak nyní chráněno před snahou dlouhých hráčů atakovat green druhou ránou. Na druhý bankr narazí hráči na jedenácté jamce vpravo před greenem. Poslední písečná překážka byla přidána na jamku č. 18, a to před levou část greenu, tedy mezi vodu a jamkoviště. Při stavbě této překážky byl zároveň mírně upraven terén mezi vodou a greenem tak, že svah klonící se směrem k vodě je nově příkřejší. Na hřišti bylo vysazeno několik desítek nových stromů, které přispějí nejen k ozvláštnění hry, ale i ke klidu a bezpečnosti hráčů. Současně bylo vybudováno několik set metrů nových drenáží, které povedou ke zvýšení kvality hracích ploch.

Můžeme se tedy domnívat, že jsou to poslední úpravy a v nejbližších letech se další vylepšení neplánují?

Upřímně musím říct, že již nyní jsou další plány na vylepšení herního standardu hřiště a to již pro sezonu 2014. Ale ty si zatím nechám pro sebe.

Jak se úpravy podepsaly na ceně green fee?

Dobrou zprávou pro příznivce Albatrossu je, že ceny green fee pro sezónu 2013 zůstávají stejné jako loni. Nově ale v ceníku přibyla možnost hry pouze devíti jamek. Všechny zimou těžce zkoušené a nyní již jistě netrpělivé golfisty snad také potěší zajímavá jarní nabídka, díky které budou moci každé pondělí až do 31. května využít speciální slevy 10% na green fee.

Na Albatrossu jsme si vědomi trvající tíživé ekonomické situace. Proto jsme se rozhodli pro rok 2013 zmrazit cenu základního green fee. Přes veškeré investice, které si hřiště přes zimu vyžádalo, budeme na jaře také nově nabízet možnost hry za zvýhodněné green fee v určitých časových pásmech.

Jaké má teď vlastně hřiště parametry?

Hřiště má par 72, USGA Course Raiting 74,7 a Bogey Slope Rating 145 (bílá odpaliště). Plocha jamkovišť od 459 do 812 čtverečních metrů v závislosti na celkové koncepci a obtížnosti dané jamky. Celková plocha jamkovišť včetně límců činí 11 677 čtverečních metrů. Jamky mají čtyři nebo pět odpališť s rozlohou 12 900 čtverečních metrů. Devět jamek má samostatná černá odpaliště, ze kterých je pak hřiště dlouhé úctyhodných 6689 metrů.

Děkujeme za rozhovor

Pro úplnost snad jen dodejme, že Albatross se vloni podruhé úspěšně zhostil pořádání turnaje série Ladies European Tour Raiffesienbank Prague Golf Masters a vysloužil si chválu jak od předních světových golfistek, tak od pořadatelů turnaje.

Za poskytnuté informace děkujeme a přejeme úspěšnou sezónu 2013.

Albatross Golf Resort

Golfový resort Albatross se nachází v obci Vysoký Újezd na okraji Prahy. Hřiště o ploše více než 80 hektarů je vystavěno v mírně kopcovitém terénu na hranici Českého krasu v nadmořské výšce 420 metrů nad mořem. Díky dobrým klimatickým podmínkám má dlouhou golfovou sezónu pod otevřeným nebem.

www.albatross.cz

 

.