Albatross Golf Academy zahajuje novou sezónu

07.05.2013 | Martin Kučera | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Letošní zima byla dlouhá a vyčerpávající. Ale zdá se, že zimní ledy a sněhy jsou konečně pryč a golfová sezóna 2013 se může naplno rozběhnout. Nyní je ten správný čas vytáhnou golfový bag z jeho zimního úložiště, vyrazit na driving range a zjistit, v jakém stavu je po měsících odpočinku váš golfový švih.

Hledáte-li špičkové tréninkové zázemí, kde můžete vylepšit nejen každý aspekt své golfové hry, ale také získat kvalitní profesionální radu postavenou na analýze vaší golfové hry s využitím nejnovějších moderních technologií, pak je Albatross Golf Academy to správné místo pro vás.

Všichni víme, že úroveň naší golfové hry nezávisí jen na tom, kolik košů míčků odpálíme na driving range. Tuto skutečnost potvrdila i dubnová návštěva špičkového putting coache Davida Hickse na Albatross Academy. Hicks během ní zdůraznil zejména významnou roli puttingu v golfové hře a upozornil na fakt, že ačkoliv dlouhé rány na hřišti vypadají sexy, k celkovému (dobrému) skóre přispívají jen 40%. Přitom správně vedený nácvik puttovacích technik přinese golfistovi vytoužené zlepšení skóre daleko dříve než trénink dlouhé hry.

Na Albatrossu jsme si velmi dobře vědomi komplexnosti golfové hry, a proto nabízíme golfistům pro jejich trénink odpovídající zázemí. Naše velkoryse řešená driving range umožňuje hru jak z pevných, tak z travnatých odpališť a maximálně tak simuluje skutečné podmínky na hřišti. Hráčům jsou dále k dispozici dvě cvičná jamkoviště, dvě samostatné zóny pro krátkou hru, cvičné fairwayové bunkery a několik approach greenů.

Albatross Golf Academy vstoupila do nové sezóny s novým partnerem, kterým je společnost „Golf59“. Golf59 otevřel na akademii zcela nové puttovací studio s prvotřídním povrchem značky Huxley Golf a nabízí také rozšířené služby v oblasti fittingu. Je možné využít kombinaci několika fittingových technologií, díky kterým lze analyzovat veškerá data o příslušné golfové hře a na jejich základě si potom nechat postavit golfové hole na míru. Z moderních technologií používaných při výuce golfu jsou na Albatross Golf Academy zastoupeny např. launch monitor GC2 včetně HMT (Head Measurement Technology, díky které získá hráč kompletní představu o pohybu hlavy hole), videoanalýza švihu (pomocí přenosných obrazovek a iPadů), Swing Monitor, HearthMath software, Sam PuttLab Putting software (systém pro analýzu i trénink puttovacího úderu, který se měří pomocí ultrazvuku a přináší analýzu 28 parametrů) a další.

Mimo technologií pro výuku využívá Albatross Golf Academy také technologie pro stavbu holí na míru jako je Core/Vibe Technology, která se vkládá do shaftu holí, tlumí vibrace hole při nepřesném zásahu a zvětšuje tak tzv. sweet spot hole. Při fittingu holí na míru se používají i technologie měření MOI, Shaft Frequency Analysis nebo SST-Pure.

Kvalitní vybavení přizpůsobené golfistovi na míru a pravidelný trénink jsou nedílnou součástí cesty za zdokonalením golfové hry. Maximum z hodin strávených na cvičišti však získáte, jen pokud je alespoň z části absolvujete pod odborným dohledem. Tým trenérů Albatross Academy tvoří uznávaní golfoví profesionálové s osobními zkušenostmi z tuzemských i zahraničních golfových soutěží, s bohatou sportovní kariérou a praxí ve vedení specifických tréninkových programů. Vybrat si můžete např. vítěze Světového poháru a Irish Open Davida Cartera, specialistu na fyzickou přípravu golfistů Craiga Martina, putting & fitting specialistu Colina Howea, třetí nejlepší českou hráčku dle žebříčku PGAC Denisu Sobotkovou nebo hráče evropské Challenge Tour Lukáše Tintěru.

Trenéři Albatross Golf Academy jsou připraveni přizpůsobit výuku zcela vašim individuálním požadavkům. Další možností je zúčastnit se celé řady tréninkových programů, které jsou v roce 2013 na akademii k dispozici v závislosti na vašich prioritách. Zaměřit se tak můžete třeba na puttování, krátkou hru či fitness nebo zvolit pravděpodobně jednu z nejpraktičtějších metod výuky golfu, kterou jsou lekce hry s profesionály přímo na hřišti. Pro ty, kteří s myšlenkou začít hrát golf teprve koketují, jsou tu otevřené lekce pro seznámení s golfem a pro ty, kteří již této myšlence propadli, je určen kurz na získání handicapu. O golfu se často říká, že je převážně mužským sportem. Nikoliv však na Albatrossu. Speciálně pro dámy tu máme oblíbené skupinové lekce se sympatickým trenérem Vladimírem Gregorem.

S golfem je nejlépe začít v raném věku. Proto na Albatrossu nezapomínáme ani na ty nejmenší a v sezóně 2013 jsme připravili harmonogram skupinových dětských lekcí rozšířených o víkendové kempy. Program BABIES je určen těm nejmenším golfistům předškolního věku od 3 do 6 let a jeho cílem je naučit děti základům golfu, tj. rozvíjet koordinaci, kreativitu, seznámit je s golfovými pravidly a připravit je k dalšímu pokračování. Skupina ROOKIES je tou nejpopulárnější a je vhodná pro děti od 4 do 7 let, které již mají základní nebo pokročilou znalost golfové hry. CADETS je pokročilejší skupina dětí ve věku od 7 let. Děti v této skupině se věnují golfu intenzivněji, osvojují si herní dovednosti a příprava je zaměřena také na golfové turnaje. Poslední skupina s názvem ELITE je výběrová skupina vedená nejzkušenějším trenérem Akademie, Craigem Martinem. O zařazení do této skupiny rozhoduje sám trenér a jeho příprava je zaměřena především na sportovní golf. Všechny dětské skupinové tréninky jsou vedeny jedním až třemi lektory, v závislosti na počtu dětí ve skupině. V nabídce Albatross Gofl Academy nechybí ani víkendové intenzivní kempy pro děti od 6 let  v délce trvání 180 min, které představují ideální příležitost spojit vaši hru se zábavou pro vaše dítě. Program zahrnuje golfový trénink, kolektivní hry a další aktivity. V souvislosti s nabídkou dětských kurzů je nová možnost zapůjčení kompletního dětského golfového setu na celý rok.

Nabídka Albatross Golf Academy patří k těm nejkvalitnějším a nejkomplexnějším, jaké jsou v současnosti v České republice k dispozici. Srdečně vás zveme k návštěvě u nás a věříme, že si z našich služeb vyberete.

Nezapomeňte také, že na Albatrossu můžete každou neděli soutěžit o nové BMW.

Více informací najdete na www.albatross.cz.