Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

14.3. golf v zahraničí (10. – 13.3.2011)

14.03.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice PR článek, V zahraničí
A A A

PGA Tour – WGC Cadillac Championship, Miami, Florida, USA
PGA Tour – Puerto Rico Open, Rio Grande, Portoriko


PGA Tour – WGC  Cadillac Championship, Miami, Florida, USA
(10. – 13.3.2011, -6 hod)

Neděle – poslední kolo
Zvítězil Američan Nick Watney (-16), před Dustinem Johnsonem (-14) a před dvojicí Anders Hansen a Francesco Molinari (-13). Světová jednička Martin Kaymer skončil na 24. pozici (-4), světová dvojka Lee Westwood na  18. místě (-8).  Tiger Woods skončil na 10. místě (-8), Phil Mickelson na 55. místě (+4).
Další umístění:  5. Kuchar (-12),  6. Donald (-11), 28. Sabbatini (-3),  31. Vegas (-2),  42. McDowell (+1),  45. Points (+2),  49. Furyk (+3),  55. Jiménez (+4).

Více v článku ….

Přehled 4. kola

Sobota – 3. kolo
Hřiště Blue Monster zase jednou hráče chytalo do svých pastí. Pocítil to i první muž světového žebříčku Martin Kaymer. Hned na druhé jamce zahrál double bogey a mátožný výkon se odrazil v jeho denním skóre +2. Němec klesl na dělené čtrnácté místo.
Možná ještě citelněji se zrádné vody Doralu otevřely před Nickem Watneyem. Američan zahájil impozantně – eagle na jedničce. Postupně se propracoval do vedení, jenže z bilance -13 spadl o dvě rány na závěrečné osmnáctce, kde si po pádu míčku do jezírka vyzkoušel i obtížný bunker shot.
Spolu s krajanem Mattem Kucharem a Angličanem Lukem Donaldem se tak ze druhé pozice dívají přes mezeru dvou ran na nového lídra Dustina Johnsona. Hráč, jenž dokáže těžit ze svých razantních drivů, dosáhl výsledku 65 (-7), a přestože má ve skórkartě i jedno bogey z deváté jamky, pěticí birdie na druhé devítce získal nejvýhodnější pozici před finálovým kolem.
Zlepšil se Tiger Woods, ačkoli jeho 70 ran (tedy stejný zápis jako ve čtvrtek) znamená jen mírný posun vpřed, konkrétně na dělenou 30. pozici. Další šance konečně vyhrát turnaj je v nenávratnu, od Johnsona dělí bývalého suveréna jedenáct ran.

 

Pátek – 2. kolo
Vzhledem k méně početnému startovnímu poli se pořadatelům podařilo dohnat zpoždění a turnaj, který se hraje bez cutu, má za sebou obě plánovaná kola. Už po tom prvním se do čela dostal Američan Hunter Mahan, jenž zahrál 64 (-8). Ve druhém se mu nedařilo zdaleka tolik, ale s devíti ranami pod parem si pozici lídra udržel i po polovině programu. „Nedotáhl jsem to tam, kde jsem chtěl být, ale se svou pozici jsem docela spokojen,“ usmál se osmadvacetiletý golfista, jenž byl po dvanácté jamce už na bilanci -11, ale na jamkách číslo 14 a 16 zahrál pokaždé bogey.
O pouhý jeden úder za Mahanem figurují jeho dva loňští protivníci z Ryder Cupu. Evropskou dvojici na druhém místě tvoří Martin Kaymer a Francesco Molinari. Němec tak dobře hájí post světové jedničky před Leem Westwoodem, jenž zahrál 70 a 74. S průběžným výsledkem even par klesl na dělené 34. místo. „Byl to jen on, kdo mě mohl v tomto týdnu sesadit. Hrál jsem s ním ve flightu a jsem se svým vystoupením zde zatím velice spokojen,“ uvedl Kaymer.
Přesně tam, kde je Westwood, se v leaderboardu zařadili členové nejsledovanějšího flightu Tiger Woods a Phil Mickelson. Prvně jmenovaný zahrál několik nádherných záchranných ran, ale ztrácel na greenech. „Moje patování v obou kolech nebylo z nejlepších. Minul jsem jen dva putty shora, všechny další minely byly s míči pod jamkou. Nedokázal jsem dobře přečíst brejky,“ uznal Woods.
O čtvrtou pozici se dělí Američané Matt Kuchar a Nick Watney, Severoir Rory McIlroy a Skot Martin Laird, všichni se skóre -7.  
Další pořadí:  11. Donald , Stricker (-5),  19. Casey (-3), 21. Jiménez, McDowell (-1) 34. Westwood,  Woods a Mickeslon (E).

Čtvrtek – 1. kolo
Hra byla přerušena vinou silné bouřky. Podmínky byly kruté. Vítr o síle 84 kilometrů v hodině vyrval z kořenů 17 stromů, ukazatel skóre se skácel. Hřiště zkrápěl silný déšť a na obloze se honila temná mračna. Turnaj byl přece jen rozehrán a před přerušením pro tmu několik hráčů dosáhlo zaznamenáníhodného výsledku. Z těch, kdo mezi prvními dokončili celé kolo, byl nejlepší Charley Hoffman (-5). Průběžně to znamená druhé místo.
Virtuálně vede Hunter Mahan, jenž je po jedenácti jamkách na sedmi ranách pod. „Po bouřce se uklidnil vítr a všechno šlo perfektně,“ uvedl Američan. Hráči soupeřící o post světové jedničky se zařadili mezi překvapivě velké množství těch, jimž se na obávaném hřišti Blue Monster dařilo. Martin Kaymer má skóre -5, Lee Westwood je o úder horší. Oba mají  za sebou 10 dokončených jamek. „Máme dobrou pozici, abychom se v dohrávce posunuli výš,“ uvedl Angličan, jenž by se na čelo žebříčku vrátil jedině po výhře v Doralu.
Tiger Woods se s bilancí -1 dělí o 32. místo. Odehrál patnáct jamek ve flightu s Philem Mickelsonem, jenž poznamenal: „Byl to zábavný den. Nehráli jsme nejlíp, ale ani nejhůř. Můžeme zaútočit.“ Sám je dvě rány v mínusu.

Cadillac  Championship je druhý ze čtyř turnajů letošního World Golf Championship (WGC).  Je určen pro zvané hráče. Jsou pozváni hráči z první padesáky Světového žebříčku, první třicítky Fedex Cupu, první dvacítky evropského žebříčku a dalších žebříčků.  Hrají Kaymer, Westwood,  Donald, McDowell,  Wilson, Vegas, Sabbatini, Els,  Fowler,  Jiménez, McIlroy, bratří Molinari, Watson  a další.  Pátý a šestý hráč světového žebříčku Tiger Woods a Phil Mickelson spolu půjdou  první dvě kola v jednom flightu.

Hraje se na hřišti TPC  Blue Monster v Doralu s parem 72 a délkou 6.345 metrů. Greeny budou zatraceně rychlé –  11,8 stopy stimpmetru.
Rekord hřiště je 61 úderů a už  11 let ho drží Stpehen Ames.

Dotace turnaje je 8,5 milionu dolarů, 148 milionů českých korun. Loni zvítězil Ernie Els.
Časový posun: v Miami jsou o šest hodin zpět.

dkazy:   …  Doral Golf ResortHřiště na satelitní mapěStránky WGC
Světový žebříčekFinanční žebříček


PGA Tour – Puerto Rico Open, Rio Grande, Portoriko
(10.  – 13.3.2011, -5 hod)

Neděle – 4. kolo
Troy Matteson se zasekl po dvou jamkách. Vedoucí muž zahrál dvě birdie, ale to byl z jeho strany konec dobré hry. Do šesté jamky vinou dvou bogey dorovnal své skóre finálového dne na even par a ve zbylém programu už hrál jen samé pary. K jeho smůle přišlo další bogey na první jamce play-off. Do rozehrávky dostal Američana jeho krajan Michael Bradley. Vítězem se mohl stát rovnou, kdyby si sám jedno ze svých dvou bogey nevybral na osmnácté pětiparové jamce. Tu si pak oba golfisté v rozehrávce dali znovu a Bradley se udržel v paru, což mu stačilo k druhému vítězství na stejném místě v krátké době. Čtyřiačtyřicetiletý hráč totiž v Portoriku vyhrál už před dvěma lety.

Sobota – 3. kolo
Vynikající průměr si drží Troy Matteson a vyrovnanost výkonů ho vynesla samostatně na první místo. Vlastně jde o mírně stoupající výkonnost, protože po dvou kolech za 67 ran Američan ještě jeden úder ubral a dostal se na průběžné skóre 16 ran pod par. Znamená to zároveň náskok tří ran před druhým v pořadí, krajanem Hunterem Haasem. Ohrožovat lídra bude ve finále ještě další z Američanů Michael Bradley (-12), další golfisté na čelo už ztrácejí minimálně šest ran. Přesně to platí o Ángelu Cabrerovi z Argentiny, jenž se posunul na dělenou čtvrtou pozici.

Pátek – 2. kolo
Vede trojice Američanů Chris Tidland, Troy Matteson, James Driscol se skóre -10.  Prvně jmenovaný zahrál skvělé kolo (-9) a posunul se o celých pětačtyřicet míst výš. „Jsou tu výborně připravené greeny a není na nich ani moc brejků. Já jsem proměnil hned několik důležitých puttů ze vzdálenosti od jednoho do čtyř metrů,“ uvedl osmatřicetiletý hráč, jenž stále čeká na své první vítězství na PGA Tour. Favorizovaní Stewart Cink a  Ángel Cabrera  jsou na devátém místě se ztrátou tří úderů na čelo turnaje.

Čtvrtek – 1. kolo
James Driscoll začal na desáté jamce a mezi 12. a 18. zapsal šest birdie, ujal se tedy vedení hned na své první devítce. Ve fantastickém představení pokračoval i dál. Trojice birdie a dokonce eagle na jamce číslo 5 srazily jeho skóre dokonce na -11. Závěrečná dvojice bogey výsledek Američanova úvodního dne lehce znehodnotila, ale i tak je z toho vedení o dvě jamky. Na druhém místě je samostatně další z Američanů Will MacKenzie, jenž si vystačil se sedmičkou birdie. Z favoritů figuruje nejvýš Argentinec Ángel Cabrera, jenž se s bilancí -6 dělí o třetí pozici.

Nejlepší hráči jsou na Doralu v Miami, v Portoriko hrají hráči od druhé padesátky : Weir, Cabrera, Pampling, DiMarco, Daly.
Hřiště Trump International má par 72 a délku  6.921 metrů.  Greeny mají rychlost 11 stop stimpmetru.  Rekord hřiště je 63 úderů, který drží  Derek Lamelyz loňska.
Dotace turnaje 3,5 milionu dolarů, 61 milionu českých korun. Loni zvítězil Derek Lamely.
Časový posun: v San Juanu jsou o pět hodin nazpět.


Odkazy:… Trump International GC …  Hřiště na satelitní mapě Stránky turnaje
Světový žebříčekFinanční žebříček