5 důvodů, proč si domů pořídit saunu. Přesvědčí i vás!

19.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Jsou drahé, náročné na místo, složité na provoz, nevzhledné… Máte na domácí sauny podobný názor? Máme pro vás pět argumentů, které vás přesvědčí o opaku. Domácí saunování je zdravé a dnes už není problém nechat si postavit malou „sauničku“ třeba i přímo v ložnici…

Mnohem častější jsou ale domácí sauny umístěné ve velké koupelně, nebo třeba v suterénu rodinného domu, kde jsou základem vlastního privátního wellness. Luxusní domácí sauny si pořizuje stále více Čechů. Ptáte se proč? Předkládáme pět hlavních důvodů:

1. Soukromí

První veřejná finská sauna prý v tehdejším Československu vznikla v roce 1946 a v dalších desetiletích vznikly sauny na stovkách dalších míst, ale… doma je doma. „V domácí sauně nemusíte řešit rozdělení na muže a ženy, ale kdykoli si můžete užít příjemný relax třeba s partnerem,“ nastiňuje první z výhod Michael Bäumel z portálu Saunahouse.cz, který nabízí jak luxusní typizované sauny, tak sauny na míru.

Pozvat si kamarádku, „zdrbnout“ s ní během saunování kolegy v práci a nemuset se ohlížet na nikoho dalšího – tyto možnosti vám veřejná sauna nedává. U domácího saunování jsou naopak standardem.

2. Pozitivní vliv na zdraví

Během saunování z těla odcházejí škodlivé látky, dochází k posílení imunity, prokrvení svalů a následnému odeznění bolesti. Pobyt v sauně prý také dokáže zahnat začínající chřipku, nebo nachlazení. Existuje několik základních typů saun – finská, suchá horká švédská, parní, nebo třeba infrasauna, která člověka prohřívá pomocí infrazáření a proto v ní není takové horko.

„Zákazníkům už dnes umíme vyrobit i kombinovanou saunu,“ hrdě hlásí výrobci. Vybrat si tak můžete přesně podle svých zdravotních dispozic.

3. Zlepšení nálady

Samotné saunování uvolňuje stres, navozuje dobrou náladu, zklidňuje a zlepšuje i kvalitu spánku. Výrobci saun jdou nicméně ještě dál. Typizované sauny Espoo disponují takzvaným hvězdným nebem – soustavou osvětlení na stropě sauny, které má evokovat hvězdnou oblohu. „Součástí saun bývá i audio systém nebo podsvícení lavic,“ dodávají lidé ze Saunahouse.cz.

Pustíte relaxační muziku, rozsvítíte hvězdičky, na dotykovém ovládacím panelu nastavíte příjemné přítmí a my vám garantujeme, že i nejvytíženější manažer v tu chvíli přijde na jiné myšlenky…

4. Přesně na míru

Kromě typizovaných saun (jejichž výběr už je také obrovský) dnes není problém vyrobit sauny na míru. Sami si zvolíte rozměry, vyberete a zkombinujete materiály, určíte, pro kolik lidí sauna bude a

jaké vymoženosti do ní ukryjete. U sauny na míru se vyplatí vsadit na kvalitu a zkušený a profesionální výrobce vás upozorní na detaily, na kterých byste neměli šetřit.

„Patří mezi ně použití nerezových vrutů, broušeného kaleného skla, ale i perfektní odizolování od okolních prostor,“ radí odborníci ze Saunahouse.cz. Ano, můžete šetřit, pak ale nemůžete počítat s tím, že i za několik let bude vaše sauna ve stoprocentní kondici. A naopak – kvalitní výrobce nemá problém s tím dát vám na saunu prodlouženou záruku.

5. Ihned k použití

Sbalit si doma věci, dorazit do sauny, převléci se v šatně, užít si saunování, ale pak znovu absolvovat cestu domů, kdy příjemné prohřátí rychle střídá únava. Na tohle u domácí saunování můžete zapomenout. Z domácí sauny je to jen pár kroků pod sprchu a pak do obývacího pokoje, kde si můžete zachumlaní v županu třeba číst.

U typizovaných saun Espoo, které dodává Saunahouse, má heslo „ihned k použití“ i další význam –garantují tady, že vám saunu nainstalují do 48 hodin od chvíle, kdy se u vás zastaví stavební technik a zkontroluje, že místo pro saunu je v pořádku.

A to už stojí za návštěvu jejich webových stránek, nebo rovnou showroomu v Praze 6, co říkáte?

Kontakt:

Saunahouse.cz

Showroom Praha 6

Milady Horákové 127

Praha 6, 160 00

Email: info@saunahouse.cz

Více info na: www.saunahouse.cz

Jak vytvořit poptávku na saunu na míru?

Ať už máte či nemáte konkrétní představu, jak by měla sauna vypadat, z jakého by měla být materiáli či, kde by měla být umístěna. Ideální způsob je kontaktovat nás telefonicky na čísle +420 776 55 66 33 nebo osobně v našem Showroomu.

Fotogalerie:

Pořiďte si domů vlastní privátní wellness – dnes už není problém pořídit si typizovanou saunu, nebo rovnou saunu na míru.

 

Na výrobu saun Espoo se používá buď dřevo z africké vrby, nebo z červeného cedru. Ani jedno z nich nepálí a obě jsou příjemná na dotyk.

 

Odreagování pomůže relaxační hudba i příjemné nasvícení. Tady zapomenete na starosti!