4-jamková specialita na Slapech

16.05.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Přijeďte si vyzkoušet první čtyři jamky chystané druhé devítky do resortu Golf Park Slapy sv. Jan! Rabyňská hora se tady už brzo rozroste o celou druhou devítku s názvem Tři kříže – už v červenci. Ale pozor, už na červen tady chystají otevřít jako předkrm první čtyři jamky! Přijeďte vyzkoušet jamky číslo 10, 11, 17 a 18. Tady je stručná charakteristika. Více na www.golfslapy.cz .

Opět půjde o hřiště, které bude velmi přirozeně a nenásilně zakomponováno do místní krajiny. Opět se tu nabízejí krásné pohledy a výhledy na okolní lesy, údolí před Slapskou přehradou a také na obce Slapy a Přestavlky. Kdo zná Rabyňskou horu, může se těšit na stejně přátelské, otevřené a široké fairwaye a na velmi precizně modelované greeny. Na druhé devítce najdeme nejkratší jamku (č.13, Par3, 105m ze žlutých) a potom také asi i nejtěžší – právě tu první z druhé devítky, jamku č.10, Par4, 340m ze žlutých. Hraje se přes biokoridor rákosí a vodoteče s beztrestnou dropzónou. Jamka č. 11 vás nechá vydechnout, jde se podél lipové aleje, mírně z kopce, bez větších nástrah.

V nabízené speciální variantě 4jamek přeskočíte hned zpět na jamku č. 17, na které najdete efektní zídky vyskládané z kamenů doplněné pročištěnými remízky. Těžkou práci greenkeepera Vojtěcha Fuchse a jeho asistenta Jakuba Lohmanna korunuje green jamky číslo 18, který je z velké části vysekaný ve skále a vracíte se k němu opět přes bikoridor ale tentokráte do kopce zpět směrem k první devítce.

Rozložení Tří křížů je: 2x3par, 5x4par a 2x5par. Celá 18ka působí velmi kompaktně, mezi jamkami jsou krátké přechody, celková délka je 5400m ze žlutých kamenů a čas průchodu max.do 5hodin, hřiště je spíše kratší a technické. Otevření celé druhé devítky Tři kříže na začátku července, první ochutnávka už v červnu! Hrát se bude varianta 9+4=13 jamek. Ceny na www.golfslapy.cz v kategorii Hřiště-Ceník.

No a na začátku července 2011 se hřiště rozroste také o zázemí pro hráče, restauraci, shop, wellnes, infocentrum, půjčovnu kol, zasedací místnosti, galerii a mnohé další funkce, které nabídne nová rozestavěná multifunkční budova Pavilon Slunce, která bude stát „na vyvýšeném bodě širokého okolí jako keltská pozorovatelna a bude vydechovat atmosféru přírody vltavského údolí“, jak stavbu popsal její  architekt J.G.Gebert.