obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Golfový turnaj v Dýšině opanovaly známé tváře

14.09.2011 | Redakce | publikováno v rubrice PR článek
A A A

Poslední turnaj golfové série O2 Golf Adventures Open Tour máme již za sebou. A rozhodně se bylo na co dívat! Hráči zápolili s větrem i deštěm, ale dočkali se i modré oblohy. K jedněm z nejvýraznějších osobností dne patřila bývalá politička a ministryně školství Petra Buzková a zpěvák kapely Support Lesbiens Kryštof Michal, kteří vyhráli své kategorie a vynikali i v individuálních disciplínách. I na jejich herní projev jsme se zaměřili z blízka.

Hlad po golfu nemohla u vášnivých hráčů odradit ani nepříznivá předpověď počasí – do Dýšiny přijelo 21 flightů. Hráči tentokrát nic nepodcenili a byli na déšť připraveni. Ten se jim přes dvě hodiny vyhýbal, ale pak přišla série přeháněk, která na první pohled kde komu některé odpali otrávila. „Já to neřeším, podle mě bylo celý den krásně! Pršelo jen chvíli, žádný velký slejvák. Tohle je to pro mne to správné golfové počasí, lepší než se pařit na sluníčku,“ pochvaloval si Kryštof Michal.

Hráči si chvíle nepohody zpříjemňovali na tradičních degustačních jamkách od restaurací Art Nouveau a firmy Casa Latina, který navíc v produkci Golf Team rozvážela latinskoamerický rum a k dispozici na zahřátí byla i slivovice od Rudolfa Jelínka.

Nejlepší počasí vyšlo hráčům na posledních pět jamek, kde se hrálo o ceny v rámci soutěže Red Bull Final Five. Každý golfista měl možnost dát si tento drink, najít poslední kousky sil a koncetrace a zkusit vyhrát zajímavé ceny v této vložené soutěži.

Nejúspěšnějším hráčem dne byla bývalá ministryně školství Petra Buzková.  Tato golfistka vyhrála 1. místo v handicapové kategorii 37-54, vloženou soutěž nearest to pin mezi ženami a třetím místem uspěla i v soutěži od Red Bullu. Bývalá politička nepatří k „nejdelším“ hráčům – k jamkám se dostávala na větší počet úderů, které ovšem byly neuvěřitelně přesné. Míčky nelovila nikde v lese a hrála tou nejkratším a nejlepší cestou. K jejím přednostem patřila i hra na greenu.

Velkého golfového profíka jsme také objevili ve zpěvákovi Suport Lesbiens. Kryštof Michal si před každou jamkou pečlivě nastudoval její profil a o jednotlivých úderech velice přemýšlel. Neukvapoval se ani na greenu, kde pečlivě četl sklon a terénní nerovnosti před každým puttováním. Tento zpěvák se rád účastní amatérských lyžařských závodů a aktivně hraje i snooker, ve kterém patří k české špičce. Jakto tedy, že má čas i na golf? „Mám strašné štěstí, že jakýkoliv sport začnu a baví mě, tak se do něj zažeru a hned mi jde – nemusím tolik trénovat. Mám asi sportovní talent. Nejsem žádný dřevák. Možná bych ale potřeboval hlavně v mládí být v něčem horší, protože díky talentu jsem nemusel moc trénovat a na profesionální úrovni jsem ho pak promrhal,“ usmíval se frontman Suportů, který v mládí dokonce závodně střílel a je i dorosteneckým mistrem republiky v baseballu.

„S golfem jsem začal v roce 1997, když mi kamarád dal do ruky devítku železo a mě to hned chytlo.  Dlouho jsme se ale styděl a chodil drivovat do Stromovky, aby mě neviděli ostatní golfisté a další lidé. Vždycky jsem vzal psa, jednu hůl a pár míčku a dokázal tam být hodně dlouho,“ vzpomíná na své golfové začátky Michal.

Kryštof Michal srovnával golf se snookerem. „Ve snookeru jsem samozřejmě mnohem lepší, je to pro mne jiná záležitost, ale oba sporty se podobají v koncentraci a taktice. Jsou náročné, ačkoliv si lidé myslí, že se tam jen tak postává. Člověk musí ostřit, soustředit se, být v jednom postoji, zkrátka není to tak jednoduché, jak se může zdát. Na obou sportech se mi navíc libí jejich gentlemanská kultura,“ řekl Michal.

Možná vás překvapuje, že tento showman a akční člověk spojil svůj život právě s tradičnými britskými sporty, ke kterým se váže i určitá formálnost a etika. „Je nesmysl, že by golf byl nějaký zkostnatělý sport. Možná se u nás musí prošťouchnout toto povědomí, ale je to především zábava. Vezmete si límeček, musíte ctít nějaká pravidla, ale i to je na tom krásné. Užijete si přitom hodně legraci a když máte dobrý flight, je o zábavu na hřišti i při povídání s přáteli postaráno. Obojí jsem si dneska užil a i proto jsem hrál tak dobře. Když nejste v psychické pohodě, nikdy nic nevyhrajete,“ poznamenal závěrem zpěvák Suport Lesbiens Kryštof Michal.

Golfový turnaj na Dýšině tedy opanovaly známé tváře, v čele s Petrou Buzkovou. Jak dopadnou další pokračování série O2 Golf Adventures se dozvíme už brzy – 28. 9. se odehraje turnaj Partners Tour na olomouckém hřišti.