Nadační fond Pink Bubble

Jeho cílem je podpora a pomoc onkologicky nemocným dětem, náctiletým a mladým dospělým po celé České republice v průběhu léčby, v době rekonvalescence a při následném návratu do života.

Pink Bubble – růžová bublina splněných přání

Byli bychom rádi, kdyby nejen malé, ale i ty velké a čerstvě dospělé děti věděly, že mají o koho se opřít, že existuje místo, kam se mohou obrátit, potřebují-li pomoc nebo podporu v těžkém období onkologické léčby. Dospívání je samo o sobě náročnou částí života a nádorové onemocnění znamená pro mladého člověka obrovskou zátěž navíc – nejen pro tělo, ale především pro jeho duši…

Cílem nadačního fondu PinkBubble je vytvořit ucelený projekt na podporu dětí, teenagerů a mladých dospělých, kteří bojují s těžkou nemocí na onkologických odděleních v České republice. Doba, kdy jejich vrstevníci sportují, chodí do školy a plánují život na vlastních nohou, mladí onkologičtí pacienti tráví svůj čas v nemocnici. Mnohdy osamoceně, bez možnosti svůj strach, naději, radost a sílu k boji sdílet se svými vrstevníky.

Rádi bychom této doposud přehlédnuté skupině pacientů nabídli bezpečí bubliny, do které mohou schovat svá přání, plány a sny. S nadějí, že se jim vyplní.

Hlavní oblasti podpory:

Zážitky – vše, co by v době léčby a rekonvalescence mohlo způsobit pacientům radost, podpořit naději a přivolat optimismus. Společné relaxační pobyty, setkávání s výjimečnými a inspirativními osobnostmi, zlepšování fyzické kondice, snaha o zajištění psychické pohody. Podpora vzájemné komunikace, zážitků a zkušeností navracejících zapomenuté sebevědomí.

Pomůcky – příspěvky na léčebné, rehabilitační a pohybové pomůcky, které usnadňují léčbu a život po jejím ukončení. (Například dávkovače léků proti bolesti, vozíky, speciální lůžka, kvalitní paruky a podobně.)

Vlastní život – podpora pro školou povinné při studiu v nemocnici i v domácí léčbě; šance postavit se na vlastní nohy pro čerstvě dospělé, vracející se do života. (Partnerstvím se společnostmi, které jim umožní praxi, brigádu nebo pracovní příležitosti atp.)

Rehabilitačně-rekreační centrum – Samostatný projekt, stálé místo, které by v určitou dobu během roku sloužilo výhradně pro potřeby onkologických pacientů a ve zbývajícím čase bylo využíváno jako volnočasové a terapeutické středisko pro veřejnost. Místo by mělo v souvislosti s provozem areálu vytvořit pracovní příležitosti pro některé onkologické pacienty (provoz, správa, IT, péče, …).

Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

21.3. Austin, World Golf Championships
21.3.Texas, USAWGC - Dell Technologies
22.3.Punta CanaCorales Puntacana Resort
22.3.Carlsbad, Kia Classic
23.3.Nairobi,KeBarclays Kenya Open
25.3.MarokoOpen Ocean
TOPlist
Square 300 Golf.cz