Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Přichází revoluce v úlevě mužů na hřišti ?

04.03.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Oblečení a vybavení
A A A

Dnes jsem na internetu našla golfovou vymoženost, která si vysloužila můj upřímný smích.  Jedná se o golfovou hůl pro muže, která je specielně upravená tak, aby jim umožnila skrýt, že právě vykonávají malou potřebu.

Nevím, nevím, jak by to asi vypadalo s tržbami té věci, kdyby byla uvedena na český trh. Přijde mi, že čeští golfisté si se svou primární potřebou přílišné starosti nedělají. Prostě se otočí někam k lesíku a nestarají se, jestli je někdo vidí. Jinak je tomu v některých dalších zemích, kde se muži evidentně více stydí.

Vezmu-li například situaci, kdy jdou muži z hospody a někde se zastaví, aby si ulevili, je to pro nás víceméně běžná záležitost, zkrátka nic neobvyklého. To ale rozhodně neplatí o zemích, jako je Austrálie, kde se za močení na veřejnosti chodí k soudu. Své o tom ví i jeden můj nejmenovaný český kamarád, který nejprve odmítl zaplatit pokutu a poté byl předvolán k soudu, protože pohoršil jednu starší Australanku.

Čech si řekne, jak komické, vždyť je to normální a přirozené. Ale musím říct, někdy je to nepříjemné, když mě někde v podchodu ovane ten známý zatuchlý vzduch. Ale teď už zpět k té golfové pomůcce. Upřímně mě pobavil komentář doprovázející obrázek „čůrací hole“ nazvané Uroclub.

Hůl se podobá klasické sedmičce železu a golfistům umožňuje diskrétnější způsob močení.  Místo gripu je na holi rezervoár, který pojme až půl litru tekutiny. To zdaleka ještě není vše, k holi patří i ručníček, který se připne na pásek a zakryje celou tajnou akci.

UroClub poté vrátíte zpět do bagu a nemusíte se prý bát, že by něco vyteklo, je uzavřena speciálním nepropustným víkem. Nicméně musíte dávat pozor, abyste s holí nešli omylem hrát, není totiž dimenzovaná, aby vydržela úder. V návodu se nepíše, co by se pak stalo, je to na vaší představě.

Nabízí se ale jedna otázka, nikdo zatím totiž neví, jestli se močící hůl počítá do celkového počtu vašich 14 holí, nebo jestli se bere jako extra pomůcka. Tak nevím, jaký máte názor vy, ale myslím si, že kdybych byla muž, asi bych si místo hole radši koupila pivo.


Aneta Zárubová