Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zvítězil golf !

17.03.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dovolte nám, abychom se tentokrát již společně vrátili k sobotní konferenci ČGF, na které probíhal skutečně ostrý boj dvou koncepcí, zda federace má být pouze autoritativní – sportovně technický orgán se standardním postavením v evropské golfové struktuře jako doposud, nebo též orgán výrazněji vystupující také v podnikatelsko-investiční sféře a reflektující zájmy majitelů a provozovatelů hřišť. Golf může být považován za byznys, ale z pohledu ČGF je to především sport, zájmy reprezentace, členské základny a platí pro něj stejné principy jako v jiných sférách společnosti, tj. umění možného, umění domluvit se a dále společně efektivně a dobře pracovat.

Dovolte nám, abychom se tentokrát již společně vrátili k sobotní konferenci ČGF, na které probíhal skutečně ostrý boj dvou koncepcí, zda federace má být pouze autoritativní – sportovně technický orgán se standardním postavením v evropské golfové struktuře jako doposud, nebo též orgán výrazněji vystupující také v podnikatelsko-investiční sféře a reflektující zájmy majitelů a provozovatelů hřišť. Na první pohled se zdály tyto dvě koncepce jako zcela neslučitelné.
Golf může být považován za byznys, ale z pohledu ČGF je to především sport, zájmy reprezentace, členské základny a platí pro něj stejné principy jako v jiných sférách společnosti, tj. umění možného, umění domluvit se a dále společně efektivně a dobře pracovat. To se stalo! Po vyčerpávajících jednáních jsme dospěli k závěru, že zájmy aktérů směřují k prosperitě českého golfu, k překonání těžkých měsíců, které nastávají v hospodářské oblasti. Toto je prospěšné pro český golf. Zvítězila kontinuita, tradice, zkušenost ve spojení s mládím, manažerskými schopnostmi a velkou chutí pracovat.
V posledním čísle časopisu Euro je článek o změnách téměř „Obamovských rozměrů“. Toto přirovnání je samozřejmě nadnesené, ale na tuto situaci použitelné. Kandidáti Obama a Clintonová vedli rok tvrdý a přesto korektní souboj, neboť nový prezident obsadil paní Clintonovou do funkce své nejvýznamnější ministryně. To je konstruktivní přístup, který přináší prospěch všem. Nejde o saka s emblémem, jedná se o nalezení nejoptimálnější cesty kupředu ve prospěch českého golfu, ve kterém nás čeká mnoho práce a povinností.

Delegáti konference svým hlasováním ukázali, že si přejí zachování kontinuity, ale současně chtějí změny. Jednoduše řečeno evoluční přístup, byť možná pod tíhou celosvětové ekonomické situace zrychleným tempem. Máme společný zájem na efektivní práci ČGF pro celý český golf a tým, který byl v sobotu potvrzen ve volbách, považujeme společně za nejlepší. V následujících týdnech vám představíme strategii rozvoje golfu v ČR a věříme, že svými výsledky prokážeme, že volba delegátů byla správná.  

Děkujeme delegátům, kteří tento tým zvolili, za důvěru. Byla to správná a smysluplná volba.

Přejeme Vám úspěšnou sezónu 2009.

 

   
Česká golfová federace
JUDr. Milan Veselý  
prezident     
Česká golfová federace
Ing. Jan Jenčovský
viceprezident