Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zuzana Mašínová a Edita Nechanická odcházejí do profesionálního golfu

01.12.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Naše nejlepší hráčka Zuzana Mašínová oznámila České golfové federaci svoje rozhodnutí opustit amatérský golf. Důvodem je úspěšný vstup do nejvyšší ženské evropské soutěže, profesionální Ladies European Tour 2007. Vstup do profesionálního golfu oznámila také Edita Nechanická, která bude hrát profesionální Telia Tour ve Švédsku.

Zuzana Mašínová z Golf Clubu Praha (obr. vlevo) vévodila ženskému žebříčku poslední tři sezóny, od roku 1997 se pohybovala v první dvacítce. Je mezinárodní mistryní České republiky na rány 2005. Je dvojnásobnou mezinárodní mistryní Řecka 2006 a 2004. Od roku 2000 byla nepřetržitě v reprezentaci České republiky. Podílela se na historicky nejlepším umístění české reprezentace na letošním Mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde naše ženy získaly 20. místo. Je trvale členkou Golf Clubu Praha a jeho devítinásobnou mistryní. Je Golfistkou roku ČGF za poslední tři roky. K nynějším úspěchů dovedl Zuzanu Mašínovou golfový trenér Pavel Nič sen. Zuzana Mašínová hledá v současné době sponzorskou podporu, nutnou pro účast v náročné profitúře.

Edita Nechanická z Royal GC Mariánské Lázně (obr. vpravo) je juniorskou mistryní České republiky 2004, dorosteneckou mistryní České republiky 2001 a mezinárodní mistryní Slovinska 2002. Je vítězkou Evropské juniorské túry 2003, je vítězkou Nick Faldo Junior Series 2003, byla druhá World Junior Championship 2003. Je trojnásobnou mistryní ČR družstev za Mariánské Lázně. K nynějším úspěchům dovedl Editu otec, golfový tréner Oldřich Nechanický.

Amatérský golf České republiky se loučí s vynikajícími hráčskými osobnostmi, které psaly historii českého ženského golfu posledních let. Přejeme hodně úspěchů a štěstí v novém golfové životě.

[Gallery not found]