Zurich Classic of New Orleans

27.04.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Vítězní Billy Horschel- Scott Piercy

Vítězní Billy Horschel a Scott Piercy

PGA Tour – Zurich Classic of New Orleans, Avondale, Luisiana, USA (26. – 29.4.2018, časový posun -7 hodin)

Neděle – finálové kolo
Finálové kolo se hrálo v obtížnějším formátu foursome alternate shot. Z přetahované o vedení nakonec vyšla nejlépe dvojice Billy Horschel- Scott Piercy (-22). Zvítězili o ránu před týmem Dufner-Perez a o dvě před dvojicí Schwartzel-Oosthuizen (-20).
Bramborová  medaile zůstala na  Chrise Paisley s Tommy Fleetwoodem (-19).

Formát Zurich Classic se ukazuje jako velmi zajímavý s těžko odhadnutelným výsledkem. Tipy expertů pgatour.com nevyšly ani vzdáleně. Lídři prvního kola Reavie-Glover skončili 22.místě (-13), druhého kola Kim-Putnam na 15. (-15) a třetího Kisner-Brown taky na 15. (-15).

Alex Čejka s Benem Crane obsadili konečnou 31. pozici (-10),

Další umístění: 6. Finau-Summerlays (-18), 7. Reed Cantlay (-17),  19. Rose-Stenson (-14), 22. McDowell-Poulter (-13), 28. Watson-Kuchar (-11).

Konečné pořadí

Sestřih 4. kola

.

Scott Brown a Kevin Kisner

Scott Brown a Kevin Kisner

Sobota – 3. kolo
Dnes se hrál snazší four ball best ball, čísla se vrátila do nižších hodnot a způsobila veliké přesuny. Kevin Kisner a Scott Brown zahráli 64 ran, osm pod par a vedou o ránu (-20) před týmy Finau-Summerlays a Kim-Puttnam (-19).
Kisner s Brownem loni dotáhli Blixta se Smithem do rozehrávky, ve které nakonec podlehli na čtvrté jamce.
Alex Čejka s Benem Crane ztratili 4 pozice a jsou na 29. místě (-12).

Další pozice: 5. Dufner-Perez (-17), 8. Paisley-Fleetwood (-16), 14. Rose-Stenson (15), 19. McDowell-Poulter, Reed-Cantlay (-14), 24. Watson-Kuchar (24). 

Leaderboard

Sestřih 3. kola

.

Michael Kin a Andrew Putnma

Michael Kin a Andrew Putnam

Pátek – 2. kolo
V druhém kole se hrály obtížnější foursomy alternate shot a výsledky jsou vyšší. Dvojici Michael Kim-Andrew Putnam stačilo 69 ran, tři pod par, na získání vedoucí první pozice (-13). Vedou o ránu před týmem Kisner-Brown (-12) a o dvě před dvojicí Campbell-Jones.
Lídři prvního kola se propadli. Reavie s Gloverem hráli o 15 ran vyšší výsledek a spadli na 7. pozici (-9).  Číňané Zhang-Dou dokonce o 20 ran a neprošli cutem (-5)

Naopak největší skok kupředu předvedli Watson s Kucharem. Jako jediní zahráli v druhém kole nižší výsledek než v předchozím a z 63. místa prolétli na 7. pozici (-9).
Dvojice Čejka-Crane prošla cutem a je na 25. místě (-6).

Cut pro 35 týmů a dělená místa zastavil většinu favoritů. Víkendová kola si nezahrají dvojice Thomas-Cauley, Spieth-Palmer, Garcia-Cabrera Bello, obhájci Blixt-Smith a Bryan-Rahm.

Další pozice: 5. Finau-Summerlays (-10), 13. Rose-Stenson, Reed-Cantlay, McDowell-Poulter (-8), 19. Pailsey-Flletwwod (-7), 25. Dufner-Perez (-6).
Cutem dále neprošli:  Duval-Furyk, Stricker-Kelly, Uihlein-Grillo, Snedeker-Holmes, Sabbatini-Daly.

Leaderboard

Sestřih 2. kola

.

Lucas Glover a Chez Reavie

Lucas Glover a Chez Reavie

Čtvrtek – 1. kolo
V prvním kole se hrál four ball (best ball). Chez Reavie a Lucas Glover (ve flightu s dvojicí Spaun-Ryder) skvěle puttovali, hráli každý po čistých šesti birdie a s výsledkem 60 ran (-12) se postavili na dělené první místo výsledovky. Stejný výsledek přinesla čínská dvojice Xinjung Zhang – Zecheng Dou, kde už se ale mihlo pár bogey a dokonce jedno double bogey.
Třetí místo dělí šest dvojic, které mají výsledek 62 ran: Finau-Summerlays, Paisley-Fleetwood, Henry-Hoge, Kim-Putnam, Kisner-Brown a Merritt-DeJonge.

Obhájci loňského vítězství Jonas Blixt s Cameronem Smithem se usadili na 21. pozici (-7).

Favorizované dvojice zatím nepřesvědčily. Spieth s Palmerem a Rahm s Bryanem jsou na 32. místě (-6), Garcia s Cabrera Bellou na 52. místě (-5),  B.Watson s Kucharen na 63. místě (-4), Thomas s Cauleym na 77 místě (-2).

Pro nás zajímavý Alex Čejka je s Benem Cranem na pěkném 11. místě (-8).

Další pozice: 11. Walker-O´Hair (-8), 21. Furyk-Duval, McDowell-Poulter, Rose-Stenson (-7), 32. Snedeker-Holmes, Dufner-Perez (-6), 63. Grillo-Uihlein, Daly-Sabbatini (-4).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

logoZClezato

Úvod
Zurich Classic se od loňska hraje ve formátu utkání dvoučlenných družstev. Hrají nejlepší dostupní hráči žebříčku, kteří si k sobě vyberou spoluhráče.

Oficiálními vítězi turnaje budou oba členové týmu. Oba obdrží dvouletou kartu a způsobilost pro turnaje typu Invitational, včetně Tournament of Champions a The Players Championship. Členové vítězného týmu budou zařazeni do kategorie Vítězů turnajů pro PGA Championship.
Prize Money a FedEx Cup body budou rozděleny tak, že vítězným tým obdrží peníze a body za první a druhé místo a hráčům budou rozděleny napůl.

Turnaj začne hrát 80 dvoučlenných týmů. První a třetí kolo se bude hrát fourball (best ball), druhé a čtvrté kolo foursome (alternate shot). Po druhém kole přijde cut pro nejlepších 35 týmů a dělená místa.

Experti pgatour.com favorizují dvojice Thomas-Cauley, Reed-Cantlay, Rose-Stenson, Watson-Kuchar, O´Hair-Walker, Spieth-Palmer nebo loňské vítěze Blixt-Smith.
Z první desítky světového žebříčku turnaj nehrají  Dustin Johnson, Rickie Fowler, Rory McIlroy a Hideki Matsuyama.
Český rodák Alex Čejka tvoří tým s Američanem Benem Crane.

Hraje se na hřišti TPC Louisiana s parem 72 a délkou 6.789 metrů. Rekord hřiště je 61 úderů.

Dotace turnaje je 7,2 milionu dolarů.Loni zvítězila  švédsko-australská dvojice Jonas  Blixt a Cameron Smith.

Leaderboard

Zurich Classic 2018 preview

.

Odkazy:    TPC Lousiana   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje     Loňské zpravodajství

.