Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zopakuje Tseng pohádkovou sezónu?

07.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Yani Tseng získala cenu LPGA hráčka roku po úspěšné sezóně, ve které vyhrála dvanáct turnajů včetně dvou majorů. Prozradila, že dodržuje speciální tradici, na Čínský nový rok udělá ve svém domě velký úklid. Prý se rozhodla začít v pokoji, kde uchovává své trofeje, což asi nebylo zrovna jednoduché. Podle fotky, kterou dala na Facebook má totiž plný pokoj křišťálu.

Třiadvacetiletá rodačka z Taiwanu má za svou kariéru na kontě pět majorů, je tak nejmladší hráčkou, která to dokázala. Na LPGA Tour si minulý rok vydělala skoro tři milióny dolarů, což je více, než mají obě dvě následující hráčky dohromady. Je prostě jasnou světovou jedničkou, která má velký náskok.

Minulý týden odletěla ze svého domova v Lake Nona na svou další misi. Prozradila, že v poslední době hodně pracovala na své fyzičce a švihu. „Nyní se chystám spíše na mentální přípravu, ale asi bude těžké znovu dvanáctkrát vyhrát,“ směje se. Příští týden bude Tseng navíc obhajovat titul z  Women’s Australian Open na LPGA Tour, které se hraje na Royal Melbourne.

Jen dvě ženy vyhrály více v jedné sezóně, Annika Sorenstam v roce 2002, která vyhrála jedenáctkrát na LPGA Tour a dvakrát v Evropě, a také Mickey Wright v roce 1963, která na LPGA Tour zaznamenala třináct vítězství. Podle sportovních redaktorů The Associated Press je i sportovcem roku. Juli Inkster o ní prohlásila, že má neuvěřitelný švih, skoro jako muž.

Tseng se ale zdaleka nechová jako hráč PGA Tour, například ke konci minulé sezóny pozvala k sobě domů média na party. Celou věc organizovala sama a prohlásila, že pouze chtěla něco médiím vrátit. „Média se snaží, jak jen můžou, aby propagovala LPGA, tak jsem jim to chtěla oplatit.“

Poprvé vyhrála na LPGA Tour v roce 2008 a rovnou LPGA Championship, a to když jí bylo pouhých devatenáct let. Pamatuje si doby, kdy se kvůli všemu stresovala, a právě tehdy požádala o pomoc Anniku Sorenstam. „Na konci své druhé sezóny jsem si promluvila s Annikou a ta mi pomohla si uspořádat své cíle. Moje první otázka tehdy zněla, jak bych mohla být číslo jedna. Annika mi odpověděla, že na to nesmím myslet, že mám spíš myslet na to, abych vyhrála více turnajů. Ukázala mi, že pokud chci vyhrát více turnajů, musím mít nejnižší skóre, a to tak, že budu zasahovat více fairwaye a greeny a takhle to funguje.“

Tseng hraje první tři týdny v Austrálii, Thajsku a Singapuru a myslí si na U. S. Women’s Open, které by chtěla letos vyhrát. Vyjádřila se: „Neřekla bych, že je to můj sen, ale stále na to myslím.“ Ve svém trofejovém pokojíku by si na tuto trofej jistě našla místo.


Aneta Zárubová