Známe již čtyři evropské hráčky Solheim Cupu

11.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Melissa Reid, Laura Davies, Suzann Pettersen a Christel Boeljon si díky svému umístění v evropském bodování po turnaji Ladies Irish Open, zajistily svá místa na letošním Solheim Cupu. Ještě zbývá jeden kvalifikační turnaj na Ladies European Tour, Ladies Scottish Open, který se hraje od 18. -20. srpna na hřišti Archerfield Links ve Skotsku.

Christel Boeljon, která je v v bodování na čtvrté pozici se už o své místo nemusí bát. Ve Skotsku je za vítězství 30 bodů, a i kdyby vyhrála další, v pořadí pátá Francouzska, Virginie Lagoutte-Clement, výsledek by ji na Boeljon nestačil, ta se tedy stane historicky první holandskou hráčkou, která bude reprezentovat Evropu na Solheim Cupu. Další čtyři místa, která budou zaplněna podle pozic na světovém žebříčku Rolex Women’s World Rankings se můžou ještě do pondělí 29. srpna změnit.

Na těchto místech je nyní Maria Hjorth, šestnáctá hráčka světa, 28. Anna Nordqvist, Catriona Matthew na 36. místě a o pozici dále je Sophie Gustafson. Matthew a Reid budou obě hrát také ve Skotsku.

Azahara Munoz je další potenciální hráčka na listě s 41. místem ve světě, těsně následována Sandrou Gal s českým původem. Na LPGA se před posledním termínem kvalifikace budou hrát dva turnaje a jistě bude ještě všechno dramatické. Evropská kapitánka Alison Nicholas bude mít tedy čas na pečlivé zvážení, komu rozdělí své čtyři divoké karty.

Třetí hráčka světa Suzann Pettersen na Irish Ladies Open na Killeen Castle již zazářila s náskokem šesti ran a ke svému úspěchu dodává: „Byl to výborný týden pro všechny Evropanky, snad naše kapitánka získala pár odpovědí na některé své otázky. Doufám, že budeme mít silný dvanáctičlenný tým.“

Evropanky měly v Irsku opravdu skvělý týden, top hráčky, jako je Melissa Reid, Laura Davies, Maria Hjorth, Anna Nordqvist, Sophie Gustafson anad Catriona Matthew všechny skončily v top 15. Překvapila ale hlavně i Španělka  Azahara Munoz, která skončila druhá s dvanácti ranami pod par. Kapitánka přiznala, že Irish Ladies Open bylo pro Evropanky velkým dodáním sebedůvěry.

Nejlépe z přítomných Američanek zde skončila Stacy Lewis se čtyřmi ranami pod par, zatímco miláček davů Christina Kim v druhém kole zahrála 77 ran a skončila tak se dvěmi ranami nad par.

Na turnaj se bylo podívat neuvěřitelných 28 000 diváků, atmosféra byla tedy úžasná. Letošní Solheim Cup začne již 23. -25. září.


Aneta Zárubová