obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Změny v týmech České golfové federace

10.07.2017 | ČGF - Petr Halaburda | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_CGF_NewTréninkový systém České golfové federace představuje platformu pro výběr, výchovu a podporu nadějných mladých hráčů. V současné době má tréninkový systém ČGF  tři vrcholové a čtyři regionální týmy :

Czech Golf Team – vrcholný tým hráčů s maximální podporou ČGF, včetně profesionálů
Národní tým chlapců a mužů – základ mužské amatérské reprezentace České republiky
Národní tým dívek a žen - základ ženské amatérské reprezentace České republiky

Regionální tým Západ A – výběr hráčů západočeských klubů
Regionální tým Západ B – výběr hráčů z Prahy, středních, severních a jižních Čech
Regionální tým Východ A - výběr hráčů východočeských klubů
Regionální tým Východ B  – výběr hráčů  moravských klubů

K 1. červenci 2017 provedla ČGF změny Tréninkového systému. Po návratu z USA se profesionalizovala Karolína Vlčková, která nadále zůstává členkou  Czech Golf Teamu, nově do týmu přibyl Stanislav Matuš.

„Je nejlépe umístěným českým profesionálem na oficiálním světovém golfovém žebříčku a také pátým nejlepším hráčem v průběžném Order of Merit Pro Golf Tour 2017. O jeho zařazení jednáme už delší dobu s Prague Golf Teamem a domnívám se, že přišla ta správná chvíle Standu i touto cestou podpořit,“ vysvětlil sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Ke změnám dochází i v dalších skupinách. Z Národního týmu mužů odchází Michal Pospíšil, který po návratu z ME družstev mužů v Rakousku vstoupí v polovině července mezi profesionály, naopak do ženského týmu se s účinností od 1. června vrátila Hana Ryšková. Už dříve ze stejného týmu vypadla Lucie Harcubová pro opakované nesplnění fyzických testů.

Počátkem července došlo k vynuceným změnám v Regionálních tréninkových skupinách. Pro opakované kázeňské přestupky byli vyřazeni Kryštof Strýček (RTS Západ A) a Adam Balatka (RTS Východ A). Pro chování neslučitelné se statusem člena Tréninkového systému ČGF během finálového kola NMČR žáků a kadetů na Kunětické Hoře byl vyloučen Martin Beránek (RTS Západ B).

Složení týmů:   Czech Golf Team   Národní tým mužů   Národní  tým žen   Západ A   Západ B   Východ A  Východ B

*