ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Zloději ukradli hlavy a nechali shafty

05.03.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dříve pro zloděje představovalo vyjít z golfového obchodu s driverem v ruce opravdu velkou výzvou.  Nehledě na to, jak byla vaše taška velká nebo váš kabát dlouhý, bylo složité se vytratit ze dveří s tak dlouhou holí, jakou je driver. Pokud byste chtěli oddělit hlavu hole, jistě by vám to zabralo nějaký ten čas a potřebovali byste k tomu mnohé náčiní.

Nicméně dnes, máme nastavitelné drivery, které se dají snadno odšroubovat. Dává smysl, že tato vymoženost životy zlodějům trochu zjednoduší, alespoň je tomu tak v západní Pensylvánii.

Státní policie v Pensylvánii vyšetřuje podivný případ bezhlavých holí v okolí Pittsburghu. Policisté mají k dispozici záběry z bezpečnostních kamer, které zachytily, jak dvojice zlodějů jednoduše odmontovala hlavy ze třinácti drahých driverů. Zloději nekradli vše najednou, rozdělili si práci do pěti krádeží v týdnu od čtrnáctého února. Kradli pouze v jednom obchodě na okraji Pitsburghu.

Vyšetřovatelé věří, že lupiči využívají získaných hlav k výrobě driverů na míru. Další hypotéza je, že hlavy prodávají někomu, kdo je potom použije podobně. Hole jsou samozřejmě pro prodej označeny, háček je ale v tom, že bezpečnostní kód se nachází na shaftu. Nic tedy dvojici vychytralých lupičů nebránilo v tom, aby v klidu opustili obchod s hlavami driverů, aniž by je zachytil alarm u dveří.


Aneta Zárubová

 

Počet přečtení: 1 375
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017