Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Ženy golfistky jsou v kurzu

21.09.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jistě vás již někdy napadlo přemýšlet o golfu jako o záležitosti image. Lidé svou identitu prezentují různými způsoby. Z toho vyplývá známý fakt, že jakmile má člověk nálepku golfista, vážou se k němu určité atributy, všichni tušíme jaké. Nedávno se na internetu objevila zajímavá studie, která zjistila, že tyto atributy jsou u žen, co se týče golfu, vnímány daleko lépe než u mužů. Přesněji řečeno, ženy, které hrají golf, jsou u mužů žádanější než ty, které golf nehrají. U mužů to ale neplatí, což je docela překvapivé.

Tento zajímavý výsledek přinesla studie vypracovaná webem Coffee Meets Bagel, který se zajímá právě o data v souvislosti s nalezením partnera či partnerky. Je to jeden z mnoha úspěšných internetových seznamek.

Mohlo by se zdát, že ženy by na mužích, co hrají golf, mohly přitahovat peníze, jelikož se předpokládá, že golfu holduje spíše majetnější skupina společnosti. Jenže ze studie vyplynulo, že fotbalisté vedou na plné čáře. Právě fotbal na ženy působí jako mužný a atraktivní sport. Jejich výzkumu se zúčastnilo 557 respondentů, tudíž vzorek poměrně velký. Studie probíhal online, takže je dost pravděpodobné, že se do něj zapojili lidé z různých koutů světa, ale především ze Spojených států.

Studie přinesla další zajímavé a někdy i překvapivé výsledky. Například, pokud jste někdy řešili na rande dilema s placením, jistě vás bude zajímat, že 66% mužů věří, že žena by neměla nikdy platit. A k tomu 65% žen přiznalo, že by se i nabídly k zaplacení poloviny účtu v restauraci, ale tajně doufají, že jejich protějšek zaplatí sám.

Takže pokud jste nezadaný muž, co hraje golf, možná by nebylo na škodu začít s fotbalem. Nezadané ženy naopak hurá na hřiště a drivingy ještě dokud je teplo.

 

Aneta Zárubová