obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Ženská LET letos v ČR nebude

19.05.2017 | Goram | publikováno v rubrice Novinky
A A A
LETDysina16

Tipsport Golf Masters 2016

Pořadatelé golfového turnaje série Ladies European Tour, který se konal v České republice nepřetržitě od roku 2011, s lítostí konstatují, že letošní ročník musel být odvolán. Vynucený krok ovšem neznamená definitivní ukončení existence turnaje, nýbrž pouze jeho přerušené pořádání na jeden konkrétní rok.

Licence turnaje nadále zůstává promotérovi, který se na tomto postupu dohodl s Ladies European Tour a který plánuje pokračování soutěže v roce 2018.

Tipsport Golf Masters, chystaný na termín 20. – 23. července 2017 na hřišti Prosper Golf Resortu Čeladná, se letos neuskuteční kvůli chybějícím prostředkům, s nimiž pořadatelé počítali na základě přislíbené dotace z ministerstva školství.

Vzhledem k nejasnostem, které se v poslední době objevily s čerpáním dotací na veškerý sport, nebylo možné s dostatečným předstihem zaručit pořádání turnaje a složit garance, žádané okruhem Ladies European Tour. Jeho zástupci vyjádřili s danou situací porozumění a plně podpořili krok ze strany pořadatelů.

„Současná situace nám bohužel nedovoluje pokračovat s přípravami turnaje Ladies European Tour. Dlouho jsme věřili, že se nepříznivý vývoj obrátí, a dělali jsme do poslední chvíle vše pro to, abychom turnaj uspořádali. Pro Čeladnou to měl být nový golfový svátek, po šesti letech od konání zdejšího posledního turnaje PGA European Tour. Po vyčerpání všech možností nezbylo než se dohodnout na tomto řešení s tím, že turnaj odložíme a že naše síly budou směřovat vstříc příštímu roku,“ uvedl Miroslav Rakowski, prezident Prosper Golf Resort Čeladná.

„Velmi nás mrzí, že vývoj došel tak daleko, protože turnaj Ladies European Tour měl v České republice už šestiletou tradici. Kvůli okolnostem, které jsou mimo naši moc, jsme společně s vedením Ladies European Tour konstatovali, že nejlepším řešením bude pořádání na jeden rok přerušit a vše soustředit na pokračování turnaje v příštím roce.

Věřím, že všechny zúčastněné strany, včetně hráček, partnerů a samozřejmě golfové veřejnosti tento krok pochopí a podpoří nás v úsilí směrem k roku 2018,“ dodal Robert Klotz z produkční společnosti Goram.

.