Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Zemřel Antonín Krčmář

03.03.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Antonín Krčmář

S velikou bolestí na srdci a tíhou na duši přináším zlou zprávu. V sobotu, 3. března 2012 před polednem, zemřel Antonín Krčmář. Skvělý, dlouholetý spolupracovník a kamarád podlehl dlouhodobé zákeřné nemoci a skonal ve Vinohradské nemocnici.

Toník Krčmář byl vynikajícím fotografem, v golfu nejlepším. Byl obrazovou pamětí našeho sportu, golf fotografoval odjakživa.
Jeho archív sahá až k počátkům golfu u nás. Jeho fotografie najdete ve všech golfových časopisech, na všech golfových webech. Byl nezbytnou součástí každé golfové události a bytostně ke golfu patřil.
Protože se na hřišti objevoval většinou s fotoaparátem málokdo ví, že byl i výborným hráčem s hendikepem 11, členem Golf Clubu Praha.

Upřímnou soustrast manželce Petře a dceři Aničce

Sbohem Toníku, budeš nám chybět.
S nesmírným smutkem  a úctou

Tvůj přítel
Ivan Paggio

 

cgf.cz – Luboš Klikar
V sobotu 3. března 2012 krátce před polednem zemřel Antonín Krčmář. Vynikající fotograf, skvělý člověk a výtečný golfista, člen Golf Clubu Praha, podlehl ve Vinohradské nemocnici dlouhodobé zákeřné nemoci. Antonín Krmář byl obrazovou pamětí českého golfu, který fotografoval odjakživa. Jeho archiv sahá až k počátkům tohoto sportu u nás a jeho snímky najdete ve všech golfových časopisech a na všech golfových serverech včetně našeho. Připojujeme se k upřímné soustrasti zarmoucené rodině zesnulého i všem jeho přátelům a kamarádům, které v českém golfu měl a stále bude mít.

pga.cz – Jiří Nikodým
Dlouhá a zlá nemoc připravila český golf o skvělého člověka a fotografa Antonína Krčmáře.
Do země nekonečných fervejí odešel vždy laskavý Antonín Krčmář v dopoledních hodinách 3. března ve věku 61 let.Znali ho všichni golfisté, jimž bude navěky znít v uších jeho nakažlivý úsměv. Do klubovny vždycky přinášel báječnou náladu a pro každého našel vlídné slovo. Při turnaji o něm nikdo nevěděl. Jen se tak toulal mezi greeny a pak přinesl úžasné fotky. Se svým fotoaparátem nechyběl ani na Masters, Solheim Cupu nebo Ryder Cupu. Při tom posledním ve Walesu už byl pronásledován těžkou chorobou, ale statečně se brodil bahnem a tahal na zádech přetěžký batoh fotografického nádobíčka. A jak jinak než s úsměvem od ucha k uchu. Golf miloval celým svým obrovským srdcem. Byl oficiálním fotografem české PGA, ale hlavně jedním z nestorů celého českého golfu, o němž dokázal vyprávět hodiny a hodiny. Na golfu teď bude o jednoho dobrého člověka méně.

golfee.cz – Alois Žatkuliak
Jsou zprávy, které se nepíší lehce. V neděli 3. března chvíli před polednem zemřel Antonín Krčmář. Skvělý člověk, vynikající golfový fotograf. Golf byl jeho vášní a jeho fotografie z domácích i největších zahraničních turnajů včetně Ryder Cupu ozdobily řadu magazínů a webů. „Vždycky měl dobrou náladu, roznášel úsměv a pohodu. A nikdy se nebál postavit se s fotoaparátem před hráče s driverem,“ popsal skvělého fotografa český profesionál Petr Skopový. Antonín Krčmář zemřel ve Vinohradské nemocnici po dlouhé a zákeřné nemoci v 61 letech.

tomashradecky.cz – Tomáš Hradecký
Dověděl jsem se právě z Facebooku, že zemřel Antonín Krčmář. Věděli jsme všichni, že jeho nemoc byla težká, přesto zpráva o jeho úmrtí člověka zaskočí. Tonda byl můj velký kamarád i velký učitel golfové fotografie. Potkávali jsme se na mnoha turnajích a dalších golfových akcích a vždy jsme si měli o čem povídat. Antonín Krčmář přispěl velmi výrazně k propagaci golfu. Měl bezpočet golfových přátel, kteří na něj budou v dobrém vzpomínat. Osiří Ivan Paggio, který s Toníkem tvořil profesionální dvojici fotografů. Osiří Toníkovy golfové stránky www.golf-foto.cz. Pro mně je tomu podobně, byli jsme si blízko jako bratři.

golfcourses.cz – Tomáš Houdek
Včera dopoledne zemřel Antonín Krčmář, nejpopulárnější nejveselejší a nejuznávanější člověk, jehož životní doménou byla golfová fotografie. Přesto, že Tonda bojoval se zákeřnou nemocí, nakonec svoje kolo prohrál, bylo mu 61 let.
Antonín Krčmář byl fotografem a každý kdo v golfovém světě něco znamená, byl jeho objektivem zachycen. Tonda zcestoval svět, pravidelně fotil na světových tours, ale vidět ho bylo pravidelně i na českých turnajích PGA a bezesporu vytvořil stovky fotografií na „titulku“. Tonda si uměl život užít, vždy když jsem ho potkal byl pozitivní a uměl pobavit, nikdy neříkal ne, nic pro něj nebylo problémem, takového si ho budu pamatovat.
Tomáš Houdek
Tondo Nezapomeneme!

Prokop Sedlák
Byl to Tomáš Hradecký, který mě v neděli 4.3 .zatelefonoval tu smutnou a překvapující zprávu. Okamžitě se mi v mysli roztočil kolotoč dlouholetých vzpomínek. Tondu Krčmáře jsem poznal před mnohými lety na Líšnici, kde začínal s golfem. Potom se naše cesty nějaký čas míjely aby se opět spojily společným zájmen o českou golfovou historii. Byly to dlouhé telefonáty, které jsme spolu měli. Tonda významně čerpal ze vzpomínek svého otce, vrstevníka Františka Ringhoffera ml. Moc jsme se těmito debatami vzájemně obohacovali. Jako fotograf byl Tonda vynikající. Své fotografie často uveřejňoval se stejně kvalitním textem. Po Antonínovi Krčmářovi zůstane v českém golfu nesmazatelná vzpomínka.

Michael Jon
Víte, že něco přijde, můžete se na tu chvíli stokrát připravit a stejně vás to pak totálně a neodvratně dostane.
Toníku prosím měj se tam nahoře moc fajn. Neztrácej moc balony a kdyby ti došly, dej vědět, mi ti nějaký pošlem. A ty zase pošli na oplátku nějakou fotku z těch hřišť, co teď hraješ. A ještě jednu věc mám na srdci, přesně jak to řekl Míša Voigts:  JSI TU S NÁMI POŘÁD, KAMARÁDE!!!

ForGolf.cz
Zemřel guru golfové fotografie.
V sobotu 3.3. prohrál svůj boj s dlouhou nemocí guru české golfové fotografie, Antonín Krčmář. Stál u zrodu našeho časopisu a během celých pěti let nebylo jediné vydání, ve kterém byste nenašli spoustu jeho úžasných fotografií. Skvělý profík, ochotný spolupracovník, výborný, spolehlivý kamarád, milý a vstřícný člověk. Těžko se hledají slova, která by dovedla vyjádřit, jak hodně nám bude chybět.
A tak jenom: Děkujeme, Toníku. Za všechny krásné fotky i společné zážitky.

Golfovezpravy.cz – Martin Kabát
Dne 3. března 2012 zemřel můj kamarád a skvělý fotograf golfu Antonín Krčmář. Kdo se pohybuje kolem českého golfu, ví, že za posledních několik desítek let snad nebyla akce, kde by chyběl. Jeho fotografie a ohromný archiv jsou nedílnou součástí všech periodik věnovaných golfu. Nikdo u nás se tolik nevěnoval a asi dlouho nebude věnovat focení golfu v takové míře.
Tondovi chci moc poděkovat za velmi milé a pozitivní setkávání při focení golfu. Osobně jsem ho poznal až před pár lety na Casa Serena Open, když jsem sám s focením golfu teprve koketoval. A nutno přiznat, že toto setkání rozhodně nebyla láska na první pohled. Aniž bych tušil o koho se jedná (!), zeptal jsem se ho tehdy na jakousi radu uprostřed jeho focení a málem dostal stativem do hlavy. Posléze jsme se ještě skoro pohádali na jiné jamce kvůli divákovi, který fotil uprostřed patování nad mou hlavou a všichni si samozřejmě mysleli, že jsem to byl já :) Dnes mi ta vzpomínka přijde komická, ale tehdy jsem to vnímal jinak – a rozhodně ne příliš pozitivně.
Až po delší době jsem pochopil, že to tak Tonda nemyslel, ale když byl v zápalu focení, skoro nevnímal a utíkal lovit další záběr. Hodně mu taky záleželo na profesionální etice, ale rozhodně se pro dobrou fotku nebál udělat maximum. Jak mnoho našich profesionálů ví, neváhal se proto postavit třeba přímo před drivujícího hráče. To by asi nikomu jinému než Toníkovi neprošlo :)
O to víc a hlouběji jsem pak Tondu docenil, když jsme jsem měl možnost ho blíže poznat v době, která pro něj a jeho rodinu jistě nebyla vůbec lehká. Bylo to krátce po jeho první operaci nádoru, diký které prakticky přišel o možnost plynule komunikovat, ale jako zázrakem měl stále možnost a schopnost skvěle fotit. Myslím, že nemoc nezměnila ani tolik Tondův, jako můj přístup k jeho osobě. Velmi záhy jsme se zcela spontánně spřátelili a přes Toníkův hendicap v komunikaci jsem pocítil jeho neuvěřitelně milou a srdečnou povahu. Každé setkání jsem musel ocenit jeho snahu poprat se s nemocí.
Nikdy jsem ho pak už nezažil naštvaného nebo mrzutého. Naopak, zdáli jsme se tolikrát přátelsky zdravili, že právě odpalující hráči na nás vrhali nepěkné pohledy. Kromě toho se vždy zajímal o mé fotky a nadšeně gratuloval, když se mu nějaká líbila. Společné focení v jeho přítomnosti bylo pokaždé spojené s nějakou legrací a šibalským úsměvem. Jak se člověk často mýlí v první úsudku …
Chci především Tondovi dodatečně moc poděkovat za to, jak se ke mě choval a za skvělé společné okamžiky. Mrzí mě moc, že už nebudu mít možnost ho vidět v jeho typickém kloboučku a kra’tasech utíkat někam s obřím objektivem někde po fairwayi. Tondo, ať Tě Pán Bůh opatruje a celou Tvou rodinu!