Schwarzenberg či Zeman na golfu?

23.01.2013 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dovedete si je představit na greenu? Zatímco náš stávající prezident Václav Klaus holduje golfu ve velkém, oba prezidentští kandidáti mají k zelenému sportu daleko zdrženlivější vztah, ba nebudeme si lhát, žádný. Obecně ke sportu mají spíš umírněný přístup.
Zeman trénuje své kandidátské tělo na domácím elektrokole nebo na běžkách. Má také velmi rád svůj nafukovací člun a hlazení stromů. Ostatně, to předvedl i ve svém předvolebním klipu, který mu natočil režisér Filip Renč. Při svých procházkách za stromy se prý úžasně protáhne a nabije energií.

Nedivte se tedy, pokud sem tam v lese před koncem voleb najdete nějaký ošoupaný stromek. Když to neudělala hladová srnka, tak to byl určitě Miloš Zeman, který čerpal tolik potřebnou energii. Na golfovém hřišti by ho tedy mohly lákat právě stromy.

Oproti Zemanovi, Karel Schwarzenberg se po rozsáhlém panství ještě donedávna projížděl na koni, po roce 1989 totiž spravoval restituovaný majetek, než většinu podnikání předal synovi. Je také vášnivým plavcem a miluje procházky, takže golf by mu mohl také vyhovovat. Oba dva kandidáty spojuje jejich slabost pro tabák, konkrétně cigaretu nebo dýmku, pak milují četbu a přírodu.

Klaus byl naopak velký běžkař, basketbalista a tenista a také podlehl kouzlu golfu. Přes léto byl často k vidění na golfovém hřišti v Berouně. Tak se nechejme překvapit, jaké nové prezidentské záliby nám na Hradě jeden ze jmenovaných ukáže.

Aneta Zárubová