Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zbrusu nová americká túra

09.06.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

S tím, jak se s golfem počítá na olympijských hrách v Brazílii v roce 2016, není překvapivé, že je na Jižní Ameriku nyní nahlíženo jako na území s potenciálem růstu. Podle agentury AP by mohla PGA Tour tímto skórovat více, než kdokoliv předpovídal.

Za posledních osmnáct měsíců se vedení tour setkávalo s golfovými federacemi mnoha států s nadějí, že založí podobný okruh jako je PGA Tour v Jižní Americe a Karibiku.

Pomohlo by to vývoji talentovaných golfistů v regionu a byla by to další z možných cest pro hráče do jedné z nejlepších golfových lig.  Pro lepší představu by byla tato tour o jeden stupínek pod Nationwide Tour. Ještě chybí propracování podstatných detailů, nejen najít hlavního sponzora, ale také vhodný počet turnajů a vstupní podmínky. Plán je zatím takový, aby série začala operovat na začátku 2012.

Vše dává perfektně smysl. Jen 14 z top 500 hráčů ve světě je z Jižní Ameriky, takže oblast představuje množství nevyužitého talentu. Golfoví talenti jsou tedy s největší pravděpodobností již na místě, otázkou je, jestli budou i diváci.


Aneta Zárubová