Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zbraslavská mládež v Americe

05.03.2011 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na měsíční soustředění do Vero Beach na Floridě odjela první skupina členů Golfové akademie Alexe Čejky na Zbraslavi. Měsíčního soustředění se účastní deset dětí pod vedením Petra Štrougala a Tomáše Slavíčka.

Na měsíční soustředění do Vero Beach na Floridě odjela první skupina členů Golfové akade mie Alexe Čejky na Zbraslavi. Byla tak naplněna téměř roční příprava akce, na jejímž začátku stálo osobní jednání dlouholetých kamarádů Tomáše Slavíčka a Ivana Lendla.  

Měsíční soustředění, kterého se účastní 10 dětí, se bude konat na hřišti Hawks Nest ve Verro Beach, kde je Ivan Lendl členem a kde trénuje i Jessica Korda a dcery Ivana Lendla.  Na děti dohlíží pedagogický dozor, hlavní trenér akademie pan Štrougal a  ředitel zbraslavské akademie Tomáš Slavíček.

Celou sportovní  organizaci zajišťují společně Magnus Karlsson – osobní trenér Jessicy Korda a sester Lendlových a Petr Štrougal. Oba hovoří německy, tak není žádný problém s komunikací. Navíc všechny naše děti hovoří dobře anglicky.

Děti trénují  třífázově – ranní běh a kompenzační cvičení zajišťuje Tomáš Slaviček, golfovou přípravu (videoanalýzy) Petr Štrougal  a Magnus Karlsson.  Dnes odpoledne jdeme hrát první osmnáctku a půjde s námi hrát i Ivan Lendl. Nezapomínáme ani na učení, děti se povinně učí min. 90 min. denně.

Velmi se zde dbá na etiketu, mobilní telefony se nesmí používat nikde v rezortu tedy ani na DR, cvičných plochách, a ani v klubovně!
Jedná se o privátní klub, kde je na tato pravidla velmi brán zřetel. Muži musí mít opasek na kalhotách, tričko (pochopitelne s límečkem) bezpodmínečně zastrčené v kalhotách. Tréninkové plochy jsou na vysoké úrovni. Je zde pět cvičných greenů, driving range  obou stran, stále nové míče a permanentní péče personálu o úklid.

Z Floridy zdraví
Tomáš Slavíček
ředitel Golfové akademie Alexe Čejky