Zazní Tigerovo jméno v případě ilegálního pašování drog?

10.07.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Anthony Galea

Anthony Galea, doktor, který léčil Tigera Woodse v době jeho uzdravování po operaci kolene v roce 2008, bude pomáhat policii. Minulý týden ve středu byl podmínečně odsouzen za ilegální pašování drog do Spojených Států a za lhaní celníkům. Galea už nebude muset absolvovat žádné soudní stání, místo toho souhlasil s tím, že bude spolupracovat s policí ve vyšetřování. Otázkou je, zda bude jeho spolupráce zahrnovat i jmenování lékařových bývalých klientů a odhalování metod, kterými je léčil.

Jako součást své podmínky, souhlasil se sdílením informací s federálními agenty. Policii zajímají hlavně dvě skupiny: ti, kdo distribuovali drogy Galeovi a ti, které léčil. Distributoři jsou samozřejmě pro policii daleko důležitější cíl než uživatelé.

Trestní stíhání sportovců, kteří údajně užívali zakázané substance napomáhající výkonu, se nezaměřilo na samotné požívání těchto látek, ale hlavně na údajné lhaní o užívání látek. Toto platí například v případě Rogera Clemense, Barryho Bondse a Marion Jonese mezi mnoha dalšími.

Galea ovšem také může vytáhnout informace, nebo odhalit záznamy o léčení sportovců, které by sportovce mohly poškodit. Ukázalo by se kdy a v jakém množství sportovci zakázané látky užívali.

Woods několikrát zmínil, že Galea používal techniku cirkulace krevní plazmy a ujišťoval veřejnost, že v jeho léčení nebyly zahrnuty žádné ilegální látky.  

Americký Deník Buffalo News vyslechl jednoho z Galeových právníků, který řekl, že i když Galea odhalí jména svých klientů, Woods se nemusí bát. „Neužíval Nutropin,“ dodal Brian Greenspan, další Galeův právník. Woods, podle Greenspana podstoupil na krevní destičky bohatou plazmovou proceduru, terapii, která urychluje léčení onemocnění šlach.Aneta Zárubová