Zážitky Lukáše Tiňtěry z Challenge Tour z Keni

29.03.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Lukáš Tiňtěra v novém oblečení, které si musel koupit

Po dvou turnajích v La Manze, které byly součástí Ecco Tour, dostal Lukáš Tiňtěra pozvánku na Barclays Kenya Open, patřící do Challenge Tour. První španělský turnaj se Lukášovi povedl, skončil jedenáctý se skóre -3. Druhý turnaj pro něj již tak pozitivně nedopadl, ale nezahálí a nyní už je na dalším keňském turnaji.

V České republice se moc neohřál, po jednom dni v jarní Praze hned odletěl do Keni. Cestoval přes Zurich, kde se mu bohužel ztratilo zavazadlo. I když zavazadlo s oblečením pro golfistu není až tak důležité, je to přeci jen nepříjemná záležitost. Po příletu do Keni tak hodinu a půl strávil vyřizováním formalit potřebných k nalezení zavazadla. Cesta se začala vyvíjet velmi zajímavě, jelikož když dorazil k oficiálnímu hotelu, zjistil, že je přeplněný. „Přespal jsem tam alespoň jednu noc a další den jsem se ubytoval v jiném nedalekém hotelu,“ dodává ke svým cestovním komplikacím.

Lukáš Keňu zatím charakterizuje jako rozporuplnou zemi, která je na jednu stranu civilizovaná, téměř zde někteří žijí v přepychu a luxusu, ale na druhou stranu je zde bída, se kterou se u Africké země počítá. „Obyvatelé jsou zde moc milí a přátelští, obzvláště ve srovnání s Jižní Afrikou. Jinak jsem se ani nemusel očkovat, není to potřeba, i když je to doporučeno ale Nairobi je v bezpečně zóně,“ vysvětluje Lukáš. „Turnaj je velice dobře organizován, je to v Keni velice populární událost, reklamy na něj jsou i v televizi.“

Na Barclays Kenya Open přicestovalo mnoho hráčů, které Lukáš zná z amatérských i profesionálních let, takže většina hráčského pole mu není cizí. Lukáš také udělal rozhovor pro European Tour jako první Čech, který je na Challenge Tour.

Hřiště je velmi úzké, což Lukášovi vyhovuje, ale grýny jsou prý malé hodně vlnité. Na fairvayích vládne hustá bermuda, takže si Lukáš bude muset zvykat. Další komplikací je poměrně silný vítr, jinak je sluněno a teploty kolem 28 -30 stupňů. „I když je hřiště dlouhé, tak tím, že jsme v nadmořské výšce okolo 1300 metrů nad mořem, míčky létají opravdu daleko. Rány okolo 220 m dokážu zahrát i čtyřkou železem, což je opravdu velký rozdíl, takže si budu muset dávat pozor. Je to úplně jiné, než u nás doma.“

Lukáš se jinak na turnaj moc těší, všichni ho vřele přivítali a nakonec i vyřešil problém s nedostatkem oblečení, musel si věci koupit na místě. Můžete se na něj podívat na fotce, kterou nám z Keni poslal.


Aneta Zárubová