Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

ZAVŘETE OČI, ODCHÁZÍM…

23.01.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

…je to bohužel pravda, odešel další golfový rok. Ještě, než se naplno rozeběhne sezóna 2004, ohlédněme se s Golf Clubem Hradec Králové, jaký že letopočet s pořadovým číslem 2003 z klubového pohledu byl.

Je nás o čtvrtinu víc

Členská základna královéhradeckého klubu se v minulém roce těsně přiblížila hranici dvou stovek golfistů. Počet členů se tedy za dvanáct měsíců zvýšil přibližně o 25%. Drtivá většina hráčů GCHK má uhraný hendikep či alespoň Zelenou kartu (dohromady 89%), což svědčí o tom, že členství v klubu není pouhým módním výstřelkem, nýbrž záležitostí sportovního charakteru.

Jestliže po stránce kvantitativní nestoupal královéhradecký golf nahoru tak prudce, jako o rok dříve (nárůst základny v roce 2002 činil 66%), z hlediska kvalitativního se zlepšoval podstatně rychleji, než kdy jindy. Událostí roku se stal postup družstva GCHK do I. ligy. Reprezentační tým ve složení Lukáš Vaněk, Pavel Koudelka, Jan Petráček, Arnošt Martinec, Bohumil Holubec a Jan Celba si nejprve poradil s netypickými nástrahami hřiště v Harrachově a zvítězil v severní oblasti II. ligy. Dramatické play off o postup do I. ligy proti „B“ týmu Karlových Varů se odehrálo v Poděbradech a skoro až za tmy jej rozhodl par Lukáše Vaňka na 19. jamce devátého zápasu.

Vznikla další dětská Tour

Výboru GCHK se podařilo úspěšně uvést do života myšlenku Regionální dětské Tour, která v průběhu roku 2003 navštívila devět golfových hřišť na severu a východu Čech a zúčastnilo se jí osm desítek mladých hráčů. Na stránkách www.gchk.cz fungoval podrobný informační servis Tour a z turnaje na Hrádku u Nechanic vznik i profesionální video dokument.

Tituly mistrů golfového klubu Hradec Králové přes rostoucí konkurenci ve výkonnostní špičce úspěšně obhájili oba úřadující šampióni, Lukáš Vaněk a Barbora Drbalová. Největším objevem sezóny se stal mladý tenista Jaroslav Krejcar. Z nováčka, který vzal na začátku roku poprvé do ruky golfovou hůl vyrostl do září zkušený hráč s hendikepem 11,9. Tři členové klubu dokázali v roce 2003 snížit svůj hendikep o více než 15 ran, dalších šest hráčů se pohybovalo v rozmezí zlepšení 10-15 ran. Lze říci, že výkonnostní vzestup se v uplynulém období stal všeobecným trendem. Velký podíl na této skutečnosti nese rozšíření tréninkových a hracích možností, paradoxně ovšem nikoliv na domovském hřišti v Hrádku u Nechanic, nýbrž na hřišti v Nové Americe u Jaroměře, kde se konaly hendikepové turnaje od poloviny března až do počátku prosince!

Udrží se nové tradice?

Rok 2003 má ambice zapsat se do dějin klubu také jako prvopočátek nových tradic. Na podzim se uskutečnily dva premiérové ročníky zajímavých klubových turnajů. Poprvé bylo zorganizováno dvoudenní meziklubové utkání Hradce Králové proti Svobodným Hamrům, které skončilo vítězstvím královéhradeckých hráčů. Dalším novým turnajem se stalo rodinné klání dvojic hrané systémem Texas scramble, při němž bylo ověřeno, že i na záludném hřišti v Hrádku se dá zahrát výsledek pod par… V samotném závěru roku došlo ke slavnostnímu otevření indoor centra Fomei a Golf Club Hradec Králové tak konečně po letech získal důstojné útočiště na zimu.

Sportovní cíle pro rok 2004 jsou nasnadě. Mužská reprezentace dostala za úkol udržet I. ligu. Nově vzniklé družstvo žen okusí poprvé druholigovou atmosféru, ale vzhledem ke zkušenostem a dovednostem většiny hráček nemusí být sen o postupu nereálný. Regionální dětská Tour by měla pokračovat druhým ročníkem, o vzniku Královéhradecké Tour pro hráče bez rozdílu věku se delší dobu pouze hovoří, snad se letos objeví i konkrétní pořadatelské činy. Rozvoji golfu v samotném Hradci Králové by jistě pomohla cvičná louka dosažitelná snadno pěšky či MHD, zatím však stále chybí.