Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Zahrajte si golf s princem Edwardem

18.06.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

V polovině července bude Česká republika poctěna návštěvou člena britské královské rodiny – prince Edwarda v roli předsedy Mezinárodní rady Ceny vévody z Edinburghu. Princ Edward bude čestným hostem několika společenských akcí, jejichž cílem bude podpořit rozvoj Programu Edie, zaměřeného na rozvoj osobnosti dětí a mládeže od 14 do 25 let. Ve spolupráci s organizací International Golf for Youth bude 18.července v Mariánských Lázních uspořádán benefiční golfový turnaj The Duke of Edinburgh Cup, jehož nejvýznamnějším hostem bude princ Edward. Turnaj je spojen s oslavami stého výročí Royal Golf Clubu Mariánské Lázně, který založil prapradědeček prince Edwarda král Edward VII.

Následující den, 19.července, poobědvá princ Edward se sponzory turnaje ve Francouzské restauraci Obecního domu v Praze. Odpoledne se Jeho královská Výsost na půdě britské ambasády setká s úspěšnými absolventy Programu Edie, aby jim poblahopřál k jejich výkonům a předal diplomy.

Návštěva člena britské královské rodiny jistě zvýší zájem o Program Edie jak u mládeže, tak i u sponzorů, bez jejichž podpory lze jen obtížně zajistit další rozvoj našich aktivit v České republice.

Co je program Edie

Český Program pro mládež Edie je součástí mezinárodního programu Cena vévody z Edinburghu. Kořeny Programu položil již v roce 1956 princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel britské královny Alžběty. Program se zaměřuje na rozvoj osobnosti dětí a mládeže od 14 do 25 let, jež motivuje k aktivnímu využívání volného času, a působí tak jako vhodný nástroj prevence sociálně patologických jevů. Již téměř 5 milionů mladých lidí z více jak 110 zemí světa se v rámci Programu zapojilo do podnětných dobrovolných činností, sahajících od sportovních a uměleckých aktivit až po pomoc potřebným. Mohou tak lépe poznat a ve svém dalším životě pozitivně ovlivnit jak sebe samotné, tak i prostředí, v němž žijí.

V České republice se Program Edie od svého vzniku v roce 1993 zabydlel v devatenácti městech u sedmadvaceti organizací pracujících s mladými lidmi, převážně u středních škol, internátů a domů dětí a mládeže. Díky nim je do něj aktuálně zapojeno okolo 350 mladých lidí.

Program našel své příznivce i mezi osobnostmi našeho společenského a sportovního života. Podpořil ho prezident republiky Václav Klaus, olympijská medailistka Kateřina Neumannová a fotbalista Pavel Kuka..

Více informací najdete na www.edie.cz