Záhadný muž z Open odhalen

20.06.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Identitu tajemného vtipálka, který vyrušil televizní vysílání z předávání cen na U. S. Open, odhalil nakonec americký bloger. Muži se podařilo dostat se do záběru přímo na osmnáctém greenu hřiště Olympic, ve chvíli, kdy probíhalo interview s vítězem celého turnaje, Webbem Simpsonem. Oblečen do čepice v barvách vlajky Velké Británie se muž postavil před kamery a začal dělat ptačí skřeky, to ale vydržel jen chvilku, hned ho totiž ze záběru odtáhl jeden všudypřítomný organizátor.

Americký bloger Matt Yoder zjistil, že tento muž nebyl žádný náhodný divák ani amatér. Jedná se o čtyřicetiletého Brita, který vystupuje pod přezdívkou „Pták z džungle.“ Můžete se podívat i na jeho facebookovou stránku s názvem Jungle bird, ta ho charakterizuje jako fiktivní postavu a zároveň aktivistu bojujícího za mizející lesy a pralesy. Možná mu právě jeho epizoda na U. S. Open pomůže k tomu, aby získal více, než 1000 likeů na Facebooku.

Celou akci měl dopředu promyšlenou a udělal to čistě pro získání pozornosti. Jeho záměr se zatím výborně daří, na internetu se hned vyrojily různé diskuze na téma, co měl tento výstup znamenat a lidé se o jeho osobu a úmysl začali zajímat. Webb Simpson, který zrovna mluvil o svém úžasném výkonu na Open, vzal celý incident také s nadhledem a dokonce o něm vtipkoval. Jeho ptačí skřeky se tak staly nejlepším nahodilým projevem, který kdy odvysílala stanice NBC.

Na jeho facebook se můžete podívat zde: http://www.facebook.com/JungleBird

Jeho video, které dal na YouTube má už přes 11 000 shlédnutí a můžete se na něj podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=v_rR6j4flbw&list=UUHiooEha-mf0_D6bMqz-HtA&index=1&feature=plcp

Vyrušení vysílání z U. S. Open je jistě zvláštní způsob, jak zaujmout pozornost a upozornit na úbytek pralesů, ale je celkem účinný, jak ukázaly diskuze. Alespoň se nad touto problematikou zamyslíme a připomeneme si, že tu něco takového je.

 

Aneta Zárubová